W moim domu “właściwy” sposób użycia folii aluminiowej – błyszcząca strona w górę lub błyszcząca strona w dół – jest przedmiotem wielu dyskusji. (Mój głos jest błyszczący do góry).

Jak się okazuje, nie jesteśmy jedynymi, którzy poświęcili czas na zastanowienie się nad tym. W internecie jest mnóstwo spekulacji, gdzie obfitują różne teorie. Przyznaję, że spadłem z króliczej dziury rozważając różne rodzaje ciepła, możliwość powlekania i sprytne sztuczki marketingowe, zanim w końcu trafiłem na wiarygodne źródło, na stronę Reynolds Kitchens, i otrzymałem odpowiedź.

Rozstrzygnijmy rzeczy tu i teraz: Nie ma znaczenia, z której strony folii aluminiowej korzystasz.

Przykro nam rozczarować, ale dwie różne strony są wynikiem procesu produkcyjnego: Aby wytworzyć folię, producenci topią aluminium, a następnie schładzają go w płyty zwane wlewkami. Te płyty są następnie wciskane pomiędzy rolki wiele, wiele razy, aby były cieńsze i cieńsze.

Zanim dotrą do ostatecznej prasy, folia jest tak cienka, że ​​trzeba ją podwoić, aby docisnąć ją przez rolki. Następnie oddzielają go i zwijają na rury, które kupujemy. Kawałki, które wychodzą są gładkie po bokach wciśniętych przez rolki i matowe po bokach, które dociskają się do siebie.

Co ważne, arkusz jest wykonany z tego samego materiału przez cały czas, więc tekstury nie mają wpływu na to, jak to działa. O ile Reynolds nam nie przypomina, używasz jednego z ich produktów, takich jak folia nieprzyklejająca, która w rzeczywistości ma powłokę po jednej stronie.

Teraz nie czujesz się o wiele lepiej? Gdybyśmy tylko wszyscy mogli zgodzić się na właściwy sposób załadowania zmywarki.

P.S .: W przypadku, gdy jesteś naprawdę zainteresowany, istnieje wspaniała historia produkcji folii aluminiowej tutaj. Cieszyć się!