Kiedy pierwszy raz byłem trzeźwy ponad rok temu, martwiłem się, że dołączę do tych samych zgromadzeń, które kochałem – teraz tylko jako osoba, która nie pije. Obawiałem się, że przyjaciele osądzą mnie lub że nie będę się dobrze bawić. Wkrótce jednak nauczyłem się kilku wskazówek i wskazówek, aby nadal cieszyć się spotkaniami towarzyskimi, nawet bez powabu alkoholu.

Jeśli trwa odzyskiwanie, nie musisz wysyłać żalu za każde otrzymane zaproszenie. (Oczywiście, powrót do dawnych nawyków społecznych i środowisk nie jest dla każdej osoby.) Nawet jeśli nie jesteś uzależniony i po prostu nie pijesz z wielu powodów, możesz nadal iść na imprezę – i cieszyć się siebie.

Oto moje najlepsze wskazówki.

1. Pozwól gospodarzowi poznać twoją sytuację.

Jeśli jesteś w trakcie zdrowienia, jesteś w ciąży lub po prostu nie pijesz alkoholu z innych powodów zdrowotnych, i jesteś na tyle blisko gospodarza, że ​​czujesz się swobodnie, dzieląc się, niech gospodarz wie o twojej nie picie z wyprzedzeniem … nie czyniąc tego niezręcznie. Po prostu zadzwoń do niej z wyprzedzeniem; lub na przyjęciu odłóż ją na bok i zapewnij ją, że masz problem z własnym piciem, a nie z kimkolwiek innym. I oczywiście życzę miłego zaproszenia.

W ten sposób będzie mogła również zwrócić na ciebie uwagę i pomóc oderwać cię, jeśli zauważy jakąś niezręczność.

2. Masz opcję “zadzwoń do znajomego”.

Zawsze miło jest zachęcić przyjaciela (lub współmałżonka), aby nie pił w solidarności, co nie zawsze jest możliwe. Zamiast tego wiedz, że możesz odejść i zadzwonić do znajomego (lub twojego sponsora), który również nie pije w środku imprezy. Posiadanie tej opcji, jeśli czujesz się wyzwalany przez alkohol lub czujesz się niekomfortowo, to pewny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa podczas zabawy. Ponadto, zawsze daj sobie możliwość opuszczenia strony z planem tworzenia kopii zapasowych.

3. Zawsze weź zapasowy napój.

Nie możesz być pewien, że twój gospodarz będzie miał opcje bezalkoholowe i lepiej przywieźć trochę niż niezręcznie spytaj ją, gdzie są tylko po to, aby dowiedzieć się, jakie masz opcje to mleko lub woda z kranu.

Ostrzegam: inni mogą wybrać Pellegrino szybciej, niż jesteś w stanie skierować go do baru, więc nie opuszczaj domu bez tajnej puszki LaCroix w torebce.

Więcej na temat gazowanej wody na świecie: Woda gazowana LaCroix przejmuje świat i to jest w porządku ze mną

4. Bądź przygotowany, aby zapłacić więcej.

Jeśli znajdziesz się na imprezie z kuponami na napoje, barmani mogą grzecznie powiedzieć, że kupony można wymienić tylko na napoje alkoholowe, co oznacza, że ​​będziesz musiał zanurzyć się w kieszeni na sok z żurawin. A czasami może się okazać, że soda kosztuje więcej niż piwo. Po prostu weź głęboki oddech, przypomnij sobie, że to nie koniec świata, i rozważ położenie wody na noc.

5. Unikaj denerwujących pytań z odpowiednimi dodatkami.

Mała sztuczka, żeby wyglądać, jakbyś pił, kiedy w rzeczywistości nie jesteś? Embrace limes! Typowa soda z wódką, rum i koks często będą ozdabiały wapno, więc nie bój się też przyrządzić swojego własnego napoju bezalkoholowego. Dla ludzi, którzy nie znają cię wystarczająco dobrze, aby wiedzieć, że nie pijesz, to pomoże ci się wmieszać.

Irytujące pytania, takie jak te! 10 rzeczy, których nigdy nie powinieneś mówić komuś, kto nie pije

6. Nie myśl, że musisz być niczyją opiekunką.

To, że jesteś trzeźwy na przyjęciu, nie oznacza, że ​​musisz stać się odpowiedzialny za wszystkich. Ty też możesz się dobrze bawić, więc nie pozwól sobie na bycie niczyją opiekunką. Pamiętaj: Twoi przyjaciele to dorośli dokonujący własnych wyborów. A jeśli ich wybory będą dla ciebie trochę za duże, nie ma nic złego w grzecznym usprawiedliwianiu siebie i zmierzaniu w kierunku kolejnej rozmowy.

7. Baw się dobrze – i udowodnij, że nie potrzebujesz do tego alkoholu.

Wiele osób twierdzi, że potrzebują alkoholu, aby zatańczyć lub dobrze się bawić. Ty nie! Uderz w parkiet taneczny lub dołącz do duetu karaoke. Tylko nie siedź w kącie i nie obserwuj. Udowodnij, że dobra zabawa nie musi zawierać alkoholu – nawet jeśli jesteś jedyną osobą, która uczy się tej lekcji.

Czy kiedykolwiek denerwujesz się, że sytuacje społeczne zakładają, że możesz spędzać miło czas z alkoholem? Wszelkie inne wskazówki na temat zubożenia, jak total boss?