Jeśli masz głębokie szuflady kuchenne (zamiast szafek), łatwo mogą one szybko stać się pogmatwanym bałaganem przewróconych talerzy, plastikowych pojemników, misek do mieszania i innych przypadkowych rzeczy. Czy możesz odnosić się? Tak, myśleliśmy tak. Jest jednak nadzieja!

Kontroluj kuchnię za pomocą tego pomysłu na ścianę: Użyj blatu wewnątrz szuflada!

Powyższe zdjęcie pochodzi od profesjonalnych budowniczych Mullet Cabinets w Millersburgu w stanie Ohio, ale można zrobić DIY podobny system, dzięki poręcznemu zestawowi sprzedawanemu na Amazon.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

Zestaw jest dostępny w trzech różnych rozmiarach (chociaż zawsze można dostosować przycięcie do dowolnego rozmiaru za pomocą piły dostosowanej do szuflady) i zawiera kołki, które można następnie włożyć, aby stworzyć idealną konfigurację wokół swoich rzeczy. W ten sposób, kiedy otwierasz i zamykasz szuflady, twoje talerze i miski nie będą się przesuwać po wszystkich chęciach. Całkiem sprytnie, racja?

Kupię: Wkładka do szuflady z okrągłym szufladkiem do szafek z kołkami drewnianymi od 50 USD

Ale może nie masz głębokich szuflad? Może po prostu masz szafki i kilka szuflad na sztućce i naczynia? Nie masz FOMO: Nie ma powodu, byś nie mógł zrobić podobnego hacka z pegboard ze sklepu z narzędziami (przyciętego, by pasować do twojej szuflady) i mniejszych drewnianych kołków. Wystarczy użyć kołków do oddzielenia widelców, noży i łyżek. To natychmiastowy niestandardowy organizer!

(Image credit: Just a Girl Blog)

Widzieliśmy nawet pegboardy zawieszone na wewnętrznej stronie drzwi szafki, w których trzymano klipsy do torebek, miarki i inne małe narzędzia.

Nasz punkt? Pegboardy z pewnością wyglądają fajnie wisząc z przodu i na środku na ścianie, ale mogą być również przydatne, gdy są schowane w szafce lub szufladzie..

Więcej zabawy z Pegboardami: 10 uroczych akcesoriów do twojej kuchni

Jakie są inne mądre sposoby używania pegboard? Udostępnij nam komentarze!