Podtytuł tej książki powinien naprawdę brzmieć “Spraw, aby Twoja powolna kuchenka działała dla ciebie”. Nigdy nie widziałem tak wielu pomysłowych, praktycznych sposobów na wykorzystanie mojej powolnej kuchenki! Nie mówię tylko o przepisach – choć oczywiście jest ich mnóstwo – ale jednocześnie gotuję dwa posiłki jednocześnie w tym samym garnku, używając ramekinów i foremek do tortu, aby włączyć powolną kuchenkę w piec do pieczenia i wiele innych zaskakujących Pomysły, które sprawią, że Twoja powolna kuchenka nigdy nie będzie na tyle długo, aby zebrać kurz.

Szybkie fakty

Kto to napisał: Cynthia Graubart

Kto je opublikował: Gibbs Smith

Liczba przepisów: 100

Przepisy na teraz: Smoky Chipotle Butternut Squash Soup, Honey-Ginger Chicken Thighs, Lepkie skrzydełka, jagnięcina rozmarynowa i gulasz z pomidorów, zapiekanka ziemniaczana ze świeżymi ziołami, budyń kukurydziany, krem ​​waniliowy, muesli, chleb bananowy

Inne zalety: Mając tę ​​książkę w ręku, jestem prawie pewna, że ​​mógłbyś żyć z samej powolnej kuchenki. Śniadanie, obiad, kolacja – nawet okazjonalne przyjęcie koktajlowe – jest tu mnóstwo pomysłów. I nie mówię tylko o typowych, pozbawionych kolorów, jednolicie teksturowanych, powolnych talerzach kuchennych. W tych przepisach Cynthia Graubart upewnia się, że zwracamy uwagę na sposób, w jaki potrawy powinny wyglądać, smakować i wąchać, gdy wychodzą z powolnej kuchenki, czy to oznacza lepką glazurę na skrzydełka kurczaka, czy żarcie z gulaszu jęczmiennego.

Zasadniczo ta książka traktuje powolną kuchenkę jak mały, niskotemperaturowy piekarnik. Co oczywiście jest mniej więcej tym, czym jest. Czasami wkładka jest używana jako naczynie do gotowania, tak jak w przypadku potraw duszonych i pieczonych, ale wkładka staje się również miejscem w piekarniku do przechowywania pieczywa podczas pieczenia, powolnego smażenia lub pieczenia porcji orzechów. Te przepisy naprawdę nas zachęcają (i przez “nas” zdecydowanie mam na myśli także “ja”) do myślenia ponad zwykłymi parametrami powolnego gotowania i naprawdę wykorzystują go na co dzień.

Biorąc pod uwagę to wszystko, prawie zapominam, że głównym celem tej książki jest dostarczanie mniejszych porcji wolnych posiłków kuchennych. Wszystkie przepisy zostały opracowane dla wolnej kuchenki o pojemności 3 1/2 “, chociaż Graubart podaje kilka wskazówek na temat podwajania przepisów, jeśli masz większą wolną kuchenkę lub chcesz gotować dla tłumu. Większość przepisów jest przygotowywana z niewielką ilością przygotowań poza siekanie warzyw, dzięki czemu bardzo łatwo jest szybko uzyskać wszystko w puli w wolnej chwili i poznać obiad będzie gotowy w ciągu kilku godzin.

Oto, co obejmuje książka Graubart: zupy, drób, wołowina i jagnięcina, podwójne obiady (dwie kolacje oddzielone wolnymi przekładkami kuchennymi i jednocześnie), owoce morza, przystawki, desery (w tym niektóre pomysły na śniadanie), dipy i przekąski oraz podstawowe informacje ( w tym mięso z kurczaka, dżemy i karmelizowaną cebulę). Wprowadzenie zawiera wiele wskazówek dotyczących używania powolnego piekarnika w ten nieoczekiwany sposób i jak zapewnić smaczne posiłki przy każdym przepisie.

Kto by się cieszył tą książką? Małe gospodarstwa domowe, ludzie mieszkający w małych mieszkaniach lub bez piekarnika

Znajdź książkę w lokalnej bibliotece, niezależnej księgarni lub Amazon: Slow Cooking for Two autorstwa Cynthii Graubart

Odwiedź stronę autora: Cynthia Graubart

Apartment Therapy Media dokłada wszelkich starań, aby testować i recenzować produkty w sposób uczciwy i przejrzysty. Poglądy wyrażone w tym przeglądzie są osobistymi opiniami recenzenta, a ta konkretna recenzja produktu nie była sponsorowana ani opłacana w żaden sposób przez producenta lub agenta działającego w jego imieniu. Jednak producent dał nam produkt do testowania i przeglądu.

(Zdjęcia: Emma Christensen)