Pozycja: Źródło SodaStream
Cena £: około 150 USD
Ogólne wrażenie: Eleganckie przeprojektowanie kultowego domowego producenta sody.

W moim gospodarstwie domowym od lat jesteśmy użytkownikami SodaStream, najpierw z modelem Pure, a potem z Fizz. Chociaż te domowe saturatory są bardzo funkcjonalne do wytwarzania wody gazowanej i sody, nigdy tak naprawdę nie uwielbiałem projektowania produktu SodaStream. To znaczy, dopóki nie zaangażował się projektant Yves Béhar.

Recenzja

Charakterystyka i specyfikacje: Mechanizm butelki zatrzaskowej blokuje 1-litrową butelkę do nasycania dwutlenkiem węgla bez użycia BPA w jednym ruchu. Wskaźnik LED pokazuje poziom karbonatyzacji (łagodny, średni lub wysoki). Korzysta z saturatorów 60 L. Dostępne w wykończeniu białym, czarnym, czerwonym, niebieskim, metalowym i niemetalowym. Wymiary to około 9 x 5 x 18 cali. Wyprodukowano w Izraelu.
Ulubione szczegóły: Łatwo jest włożyć i wysunąć butelki, a piękny design sprawia, że ​​jest to jeden gadżet, z którego chętnie zostawiam na ladzie.
Potencjalne problemy: Nie wszystkim spodoba się wysoki dźwięk.
Splurge-godne? Tak, jeśli pijesz dużo gazowanej wody i / lub sody.
Dobry do małych kuchni? Źródło nie jest małe, ale ma niezakłócony wygląd, który może pomóc w małej przestrzeni. Nie jest też ciężki; jeśli nie masz na to stałego miejsca, łatwo go przenieść.

Miałem oko na projektowane przez Yvesa Béhara źródło SodaStream, odkąd ogłoszono go wiosną ubiegłego roku. Wizualnie, kocham to; jest czysty, nowoczesny i mimo że w większości plastikowy, nie wygląda tanio. To szczególne Źródło ma metalowe wykończenie, które jest wyrafinowanym akcentem.

Uproszczone przeprojektowanie Behara ma nowy mechanizm, dzięki któremu butelki można szybko zatrzasnąć i zablokować, a nie wkręcać. Obsługa urządzenia jest prosta i łatwa, wystarczy nacisnąć górną / przednią część – bez dźwigni ani przycisków. Wskaźnik LED do kontrolowania poziomu karbonatyzacji nie jest całkowicie nową funkcją, ale kropelki graficzne Źródła są znacznie bardziej atrakcyjne niż wskaźnik na Fizz.

Podczas nasycania dwutlenkiem węgla większość modeli SodaStream wytwarza głośne buczenie (tak, jakby oni, ahem, jedli zbyt dużo ziaren), co często wywołuje chichoty gości. Czy to jest lepsze czy gorsze, nie wiem, ale Źródło zamiast tego wydaje wysoki dźwięk, który mój partner porównał do krzyku banshee. (Gdzie indziej widziałem to w porównaniu z nieprzyjemnym czajnikiem do herbaty). Będę szczęśliwie korzystał ze Źródła i jestem pod wielkim wrażeniem tego, że jest inaczej, ale myślałem, że to wspomnienie.

→ Znajdź: Źródło SodaStream – Metal Edition – White, 149,95 USD w Amazon

Związane z: SodaStream Fizz Home Drinks Maker

Apartment Therapy Media dokłada wszelkich starań, aby testować i recenzować produkty w sposób uczciwy i przejrzysty. Poglądy wyrażone w tym przeglądzie są osobistymi opiniami recenzenta, a ta konkretna recenzja produktu nie była sponsorowana ani opłacana w żaden sposób przez producenta lub agenta działającego w jego imieniu. Jednak producent dał nam produkt do testowania i przeglądu.

(Ilustracje: 1-4. Emily Ho; 5. SodaStream)