Poznaj moje nowe ulubione urządzenie kuchenne. Sokowirówka nie jest koniecznością (choć niektórzy mogą domagać się czegoś innego!), Ale jestem zdecydowanie zafascynowany Hurom Slow Juicer. Oto dlaczego zastąpiłem moją starą sokowirówkę tym…

Sokowirówki odśrodkowe a sokowirówki

Istnieją dwa główne typy sokowirówek: odśrodkowe i mastykacyjne. Sokowirówki odśrodkowe są najczęstszą odmianą sokowirówki domowej; działają poprzez mielenie owoców i warzyw na miazgę i wyciskanie soku z miazgi przez wirowanie z dużą prędkością. Sokowirówki młotkowe wolniej miażdżą i wyciskają sok z owoców i warzyw. The Hurom Slow Juicer to ten drugi typ.

Szczegóły Produktu

Ulepszona konstrukcja Hurom Slow Juicer jest nowym podejściem do sokowirówek do mastykacji, które są generalnie zbudowane w bardziej poziome, poziome wzornictwo. Mierzy 6,81 x 9,84 x 15,83 cali i waży około 11,5 funta. Zużycie energii to energooszczędne 150 watów, a silnik obraca się z powolnym 80 obr./min. Akcesoria obejmują dwa dzbany do zbierania soku i pulpy oraz szczotkę do czyszczenia. Wykonany jest z materiału GE Ultem i nie zawiera BPA. Silnik objęty jest 10-letnią gwarancją.

Plusy i minusy

Niektórzy twierdzą, że sokowirówki w mastykacji wytwarzają mniej ciepła niż style odśrodkowe i dlatego zachowują enzymy w soku. Hurom reklamuje również, że ta sokowirówka “zachowuje więcej witamin i przeciwutleniaczy”. Nie mogę mówić do tych twierdzeń, ale oto co lubię:

Spokojna forma Hurom Slow Juicer ma stosunkowo niewielką powierzchnię i, w przeciwieństwie do niektórych wyglądających na rynku, sokowirówek do kiszenia na rynku, wygląda na ladę na kontuarze. Jest ciężki, wytrzymały i na pozór bardzo dobrze wykonany. Podczas pracy sokowirówka jest bardzo cicha – plus, gdy robię sok wcześnie rano i nie chcę budzić sąsiadów! Nie trzęsie się tak, jak robi to zwykle wielu domowych sokowirów.

Jedną z rzeczy, które początkowo mnie zniechęciły jest to, że trzeba wyciąć trochę owoców i warzyw na mniejsze rozmiary przed wprowadzeniem ich do sokowirówki. Nie ma w tym celu wyrzucania całych jabłek czy marchwi. Jednak po pewnym czasie przyzwyczaiłem się do tego, a łatwość czyszczenia maszyny (o tym później) sprawiła, że ​​ten dodatkowy krok na początek był tego wart. Sokowirówka jest dostarczana z popychaczem, ale przez większość czasu uważam ją za niepotrzebną, ponieważ owoce i warzywa szybko wciągają się do środka.

Każdy owoc lub warzywo, które wypróbowałem, od buraków po jarmuż, bardzo dobrze smakowało. Sok wydobywa jedną wylewkę, podczas gdy miąższ wychodzi z drugiej. Miazga jest dość sucha, co oznacza, że ​​dużo soku jest ekstrahowane. Sok ma trochę piany, ale mniej niż sokowirówki typu odśrodkowego. Zauważyłem też, że sok wydaje się gładszy, nie rozdziela się.

Teraz do czyszczenia, które jest jednym z punktów, które naprawdę sprzedali mnie na tej sokowirówce. Aby “samoczyścić się” pomiędzy partiami, wystarczy popłynąć wodą przez sokowirówkę. Kiedy nadejdzie czas na dokładne czyszczenie, elementy wyjmują się z łatwością i można je spłukać wodą i odrobiną mydła, jeśli chcesz. Ponieważ miazga została wyrzucona, a nie ubita, zwykle nie ma potrzeby szorowania filtra. Czyszczenie urządzenia Hurom Slow Juicer jest szybkie i bezbolesne.

streszczenie
Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do twierdzeń, że jest to “rewolucyjna” sokowirówka, ale po przetestowaniu jej przez tydzień byłem tak przekonany, że poprosiłem o zakup tego, który otrzymałem do przetestowania! Doskonałe wyciskanie soku, bardzo mały hałas i łatwość czyszczenia sprawiają, że robienie soku każdego dnia jest przyjemnością, i nie mogę się doczekać wypróbowania innych sugerowanych zastosowań, takich jak wytwarzanie mleka sojowego, mleka migdałowego i tofu.

Czy któryś z was jest posiadaczem wyciskarki wolnoobrotowej Hurom? Co myślisz?

Więcej informacji: Hurom Slow Juicer
Kup to: Hurom Slow Juicer, 359 dolarów w Amazon

Związane z: Picie stosu warzyw na kolację

Apartment Therapy Media dokłada wszelkich starań, aby testować i recenzować produkty w sposób uczciwy i przejrzysty. Poglądy wyrażone w tym przeglądzie są osobistymi opiniami recenzenta, a ta konkretna recenzja produktu nie była sponsorowana ani opłacana w żaden sposób przez producenta lub agenta działającego w jego imieniu. Jednak producent dał nam produkt do testowania i przeglądu.

(Zdj .: 1: Hurom USA; 2-10: Emily Ho)