Ludzie w Business Insider porównali supermarkety w Londynie i Nowym Jorku. Według raportu jest szokująco jasne, który kraj jest lepszy w dziale sklepu spożywczego.

Sklepy

W Londynie eksperci wybrali Tesco, “największą sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii, która zajmuje 27,8 procent udziału w rynku, ale jest również uważana za typowy sklep w okolicy.” Tesco ma pięć różnych formatów sklepów (miejskie sklepy convenience w znacznie większych supermarketach); eksperci odwiedzili jeden z sklepów Express, których powierzchnia nie przekracza 3000 stóp kwadratowych. W Nowym Jorku wybrali Gristedes, który ma 30 sklepów w mieście.

Komentarz wstępny Kitchna: Przyzwoite wybory, ale uważamy, że należy zwrócić uwagę na to, że są to sklepy bardzo specyficzne dla miasta i chociaż interesujące, wyniki mogą być nieco wadliwe. Ten raport nie dotyczy podmiejskich sklepów spożywczych i koncentruje się tylko na dwóch sklepach, które nie są w pełni reprezentatywne. To powiedziawszy, kontynuujmy od głównych odsłon witryny.

Różnice między sklepami w USA i Wielkiej Brytanii

(Image credit: Business Insider)

1. Londyński sklep miał zdrowszy wybór przy wejściu.

Tesco ma mnóstwo świeżych produktów, aby przyciągnąć klientów. W sklepie NYC znajduje się stół ze świeżymi ciastami i ciastkami przy wejściu oraz ściana dwulitrowych butelek po coli. I obrotowy stojak okularów przeciwsłonecznych.

(Image credit: Business Insider)

2. Ale produkty londyńskiego sklepu miały znacznie więcej plastikowych opakowań.

Produkty Gristedesa mogą znajdować się z tyłu, ale są stosunkowo nie opakowane. Z kolei produkty Tesco są opakowane w nieekologiczne opakowania. Okazuje się, że supermarkety z Wielkiej Brytanii są krytykowane przez klientów za powlekanie produktów w nadmiernych ilościach plastiku, co prowadzi do wniosku o “wolne od tworzyw sztucznych korytarze”, “Business Insider mówi.

(Image credit: Business Insider)

3. Wiele sklepów spożywczych w Nowym Jorku jest znacznie droższych niż w Londynie.

Cena malin w Nowym Jorku? Prawie 6 USD za przypadek. W Londynie wynoszą około 2,70 USD. “Nawet amerykańskie marki są tańsze w Wielkiej Brytanii”, dodaje Business Insider. “Ta torba Doritos kosztowała w Gristedes 4,29 USD, a Tesco 1,35 USD.” I 1,1 funta jakości wołowiny w Tesco kosztuje prawie 6 USD, natomiast 1,32 funta podobnej opcji kosztuje 12 USD w Gristedes.

(Image credit: Business Insider)

4. Sklep w Londynie miał więcej ofert na prywatne marki.

Jednym z powodów, dla których ceny w Nowym Jorku są wyższe, jest to, że w sklepach spożywczych w Stanach Zjednoczonych brakuje produktów marek własnych w porównaniu do sklepów w Wielkiej Brytanii. “W październiku prezes firmy Tesco, Dave Lewis, powiedział, że prywatne marki odpowiadają obecnie za 50 procent sprzedaży w sieci” – mówi Business Insider.

(Image credit: Business Insider)

5. Londyńskie opcje typu “chodź i idź” wyglądają znacznie atrakcyjniej.

Oba sklepy oferują wybór opcji “chwyć i idź” na obiady i szybkie kolacje. Gristedes ma bardziej ograniczony wybór kanapek, które kosztują więcej niż lepiej wyglądające opcje Tesco. Ogólnie rzecz biorąc, Tesco ma więcej możliwości typu “chwyć i idź”. Kosztują mniej niż oferty Gristedesa i wyglądają bardziej apetycznie.

Zobacz pełny raport: Porównaliśmy zakupy spożywcze w sklepach w USA i Wielkiej Brytanii w Business Insider

Co myślisz? Byłeś w obu rodzajach sklepów? Czy to porównanie było uczciwą reprezentacją? Zważyć poniżej!