W Święto Dziękczynienia robimy coś innego. Po podzieleniu się prawie każdym Świętem Dziękczynienia mojego życia z moimi rodzicami, w tym roku straciłem życie, ponieważ obaj zniknęli. Mam (tak, bardzo, bardzo) szczęście, że mam drogiego przyjaciela, który jest chętny (entuzjastycznie, nawet!), Aby nas wtrącić z rodziną na święta i nie mogę się doczekać. (Ona urządza świetne przyjęcie, a to nie będzie wyjątkiem).

Zaproponowałem, że przyniosę sos ostrygowy i planuję użyć przepisu mojej mamy. Ale nie mogłem tego znaleźć. Nastąpiła panika.

(Źródło zdjęcia: Anne Wolfe Postic)

W pełni przyznam, że moja panika mogła być nieproporcjonalna do wagi sytuacji. Mój ojciec zmarł w sierpniu, trzy lata po śmierci mojej mamy, a święta mocno mnie uderzają. Do wszystkich moich przyjaciół i rodziny: Proszę mi wybaczyć, bo te kilka następnych miesięcy nie będą ładne. Spróbuję być trochę bardziej normalny po moich urodzinach w styczniu. Zapraszam wszystkich na kolację, bo do tego będę wam wtedy winien. Ale może tak być Kolejny styczeń.

Przejrzałam pudełko z ręcznie pisanymi recepturami mojej matki i babki, której nie było. Wiedziałem tylko, że zawiera ostrygi i słonowodne krakersy. Przeszukanie internetu przyniosło kilka przepisów, które brzmiały pysznie, ale nieznajomo.

Zdobądź przepisy: Oyster Stuffing: Czy to warte wszystkich Shucking?

Chociaż wiem, że ten przepis musi gdzieś być, pomyślałem, że najlepiej go po prostu odrzucić. Przepis mojej matki był prosty, więc poszedłem do jednego z jej ulubionych źródeł, “Oddając gryzę”, opublikowanego przez Junior League of Columbia w 1985 roku i tak samo blisko 20 lat później..

(Źródło zdjęcia: Anne Wolfe Postic)

Kiedy zobaczyłem “Oyster Pie” Faireya z jego prostą listą składników, wszystko, co widziałem w kuchni mojej matki, wiedziałem, że się rozgrzewa. Nazwaliśmy to ubiorem, a nie ciastem, a niektórzy nazywają go farszem ostrygowym. Są to trzy różne potrawy, ale jest ich tyle, ile jest ziarnka piasku na plaży. Uzbrojony w wspomnienia o tym, jak moja matka przygotowuje własną odmianę ostrygowego sosu, nie przestrzegałam przepisu dokładnie zgodnie z instrukcją.

(Źródło zdjęcia: Anne Wolfe Postic)

Przypomniałem sobie, że widziałem identyczne kawałki solonego krakersa, więc nie zmiażdżyłem ich zbyt mocno. Zamiast soli i pieprzu używałem francuskiej soli piknikowej, mieszanki zawierającej pieprz, lawendę, musztardę, czosnek i tymianek. Ostrożnie ułożyłam ostrygi, tartą bułkę i masło. Kiedy dotarłem do ostatniej warstwy, ponownie zlekceważyłem instrukcje, które wymagały dodania plasterków masła, a następnie końcowej warstwy krakersów. Roztopiłem masło i wymieszałem je z okruchami, po czym rozprowadziłem na wierzchu sosu.

Może nie użyłem dokładnie zalecanej ilości krakersów (okej, ja nie), a ja byłem nieco bardziej liberalny w ostrym sosie i mniej hojny z mlekiem. (Tak, nalegam na nazywanie go ostrygowym dressingiem, nawet jeśli przepis mówi ciasto, ponieważ Mamo.) Podobnie jak przepisy mojej mamy, była to leniwą wersją czegoś, co może zrobić Martha Stewart.

Zdobądź przepis: Oyster Pie w Martha Stewart

Upiekłam go w piecu konwekcyjnym przez 15 minut, a potem piecze przez minutę i pół, i wyszło dobrze. Smakuje też pyszne.

(Źródło zdjęcia: Anne Wolfe Postic)

A co z tym shuckingiem? Cóż, wziąłem kolejną stronę z książki mojej mamy (i wspomnienie z mojego dzieciństwa) i kupiłem kilka ostryg, już wyrzuconych, w słoiku, z licznika owoców morza w Piggly Wiggly. Były to ostrygi atlantyckie z Virginii – rozkosznie solone i pachnące świeżością.

Jakie danie musisz zobaczyć w bufecie, aby poczuć się jak prawdziwe Święto Dziękczynienia? Czy masz przepis? Upewnij się, że ją otrzymasz, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy może nadejść twoja kolej!