Czasami wydaje się, że wielcy szefowie kuchni, tacy jak Alex Guarnaschelli, wskakują na nasze ulubione telewizyjne programy rozrywkowe w pełni uformowane, już odnoszące sukcesy i posiadające pewien wewnętrzny i niezachwianą kompas kulinarny. Bynajmniej. Na przykład Alex Guarnaschelli przychodzi przez kulinarne kotlety poprzez kombinację genetyki (córki edytora książki kucharskiej) i czystej determinacji. Old-School Comfort Food cofa się od wielkiego uśmiechu, który wszyscy rozpoznajemy i pokazuje nam, skąd pochodzi ten jasny szef kuchni.

Szybkie fakty

Kto to napisał: Alex Guarnaschelli

Kto je opublikował: Clarkson Potter

Liczba przepisów: Około 100

Przepisy na teraz: Schłodzona zupa ogórkowa z sosem z ognistego jogurtu, rukolą i sałatką z truskawek, sałatka z grochu z pędami z tarragonu i grochu, pikantna raczka z wieprzowiną z boku Harissy, korniszonianka z grilla, pomarańczowa i ciemna tarta z czekolady, pączki malinowe z dodatkiem wanilii sos

Inne zalety: Ta książka kucharska ma ochotę przeglądać czyjeś czasopismo – choć jest to dziennik pełen przepisów. Odręczne notatki i domowa ilustracja prostego jedzenia zdecydowanie przyczyniają się do tego uczucia, ale także w bardzo bezpośredni i uczciwy sposób, jak pisze Alex Guarnaschelli. To tak, jakby rozmawiała bezpośrednio z tobą, unosząc się obok łokcia, gdy kontemplujesz całą pieczoną rybę lub głowę w kuchni, by zrobić cierpki smak..

Ta książka z pewnością zaspokoi wszelkie pragnienia, jakie możesz mieć w staroświeckich, wygodnych potrawach, takich jak spaghetti i klopsiki i zapiekanka z zielonej fasoli, ale nie martw się, to nie są naczynia dla twoich mam. Guarnaschelli nadaje tym potrawom własne podejście, co pozwala nam jeszcze lepiej poznać jej osobisty gust, a także nadaje im nowe życie..

Czasem jednak wydawało mi się, że jej przepisy są zbyt skomplikowane zarówno w koncepcji, jak iw kreacji, w zbyt dużym stopniu zmieniają się w sferę restauracji – coś, co wydaje mi się trudne dla wyszkolonego kucharza, aby w pełni uciec od nawet podczas gotowania w domu. Przepisy na takie rzeczy, jak smażone serca z kaczki i marynowane winogrona w prosciutto szkodzą temu osobistemu, domowemu wrażeniu, że książka działa, by stworzyć, smaczne, chociaż te przepisy mogą być.

Kto by się cieszył tą książką? Fani Alexa Guarnaschelli, kucharzy chcących zaklasyfikować swoje ulubione pokarmy w trybie gotowości i dodać kilka nowych do miksu

Znajdź książkę w lokalnej bibliotece, niezależnej księgarni lub Amazon: Old-School Comfort Food autorstwa Alexa Guarnaschelli

Odwiedź stronę autora: Alex Guarnaschelli

Apartment Therapy Media dokłada wszelkich starań, aby testować i recenzować produkty w sposób uczciwy i przejrzysty. Poglądy wyrażone w tym przeglądzie są osobistymi opiniami recenzenta, a ta konkretna recenzja produktu nie była sponsorowana ani opłacana w żaden sposób przez producenta lub agenta działającego w jego imieniu. Jednak producent dał nam produkt do testowania i przeglądu.

(Zdjęcia: Emma Christensen)