Jak często czyścisz miski swojego zwierzaka? Czy myjesz je codziennie w wodzie z mydłem tak gorącej, jak to tylko możliwe, a następnie wysychasz je powietrzem, a także razisz je raz w tygodniu? Nie? Cóż, według dr. Jerry Kleina, weterynarza w szpitalu ratunkowym i intensywnej opieki medycznej w Chicago i szefa weterynarii w Amerykańskim Związku Kynologicznym, nadszedł czas, aby podnieść swoją misę dla zwierząt domowych.

To jest ta rzecz. Miski dla zwierząt są obrzydliwe. OBRZYDLIWY. Według NSF International, organizacji zajmującej się zdrowiem publicznym i bezpieczeństwem, miseczki dla zwierząt domowych są czwartą najgorętszą rzeczą w naszych domach, tuż za gąbką kuchenną. Czy karmiłbyś kogoś, kogo kochasz z tej gąbki??

Więc co czai się w tych niewinnie wyglądających misach? Mówimy o prawdziwym róg obfitości złośliwości. Pływają z salmonellą, E. coli, gronkowcem, może nawet pasożytami jak giardia (zwłaszcza jeśli masz szczenięta) i, oczywiście, codziennie drożdżami i pleśnią.

Ale wielu z nas (nieśmiało podnosi rękę), gdy my myślimy o tym miskę, opróżnij ją i wrzuć do zmywarki. Mam na myśli, że psy jedzą kupę – jakie są resztki chrupkiego jedzenia ze swojej miski? “Wielu ludzi myśli w ten sposób,” powiedział doktor Klein, kiedy podszedłem do mojego złego wychowania. Jednak “nie zostawiasz jedzenia dla swojej rodziny i dzieci przez 12 godzin i myślisz, że możesz go zjeść”.

On ma rację. Więc co powinniśmy robić??

(Źródło zdjęcia: Amazon)

Cóż, na początek, rozważ miskę ze stali nierdzewnej, standard złota, mówi dr Klein. Można również użyć ceramiki – o ile nie ma pęknięć. “Ostrzega przed plastikowymi miskami”, ostrzega, co może ukrywać bakterie nawet w mikrochodach.

Kupować: Miska dla psów ze stali nierdzewnej AmazonBasics, 11 USD dla dwóch osób

Następnie zająć się myciem. Miska – i gumowa mata, jeśli używasz – należy myć w gorącej, mydlanej wodzie (tak gorącej jak to tylko możliwe) każdego dnia. Po umyciu należy zdezynfekować zlew (chyba, że ​​zdarzy ci się, że możesz poświęcić jeden zlew tylko na domowe rzeczy). Ten krok może być tak prosty, jak szybkie przejście z dezynfekującym chusteczką. Następnie miska powietrzna wyschnie – nie chcemy żadnego krzyżowego zanieczyszczenia ręczników.

Raz w tygodniu nadszedł czas na super dezynfekcję. Możesz to zrobić za pomocą roztworu wybielacza 1/4 kubka na jeden galon wody i szybkiego mycia do 10 minut, lub wyrzuć rzeczy do zmywarki na najwyższym poziomie (niektóre będą miały opcję dezynfekcji), mówi weterynarz. Nie wszyscy zgadzają się, że zmywarka zabija wszystkie bakterie, ale takie jest podejście doktora Kleina, a on nie jest zbyt zajęty mieszaniem psich misek z ludzkimi daniami w maszynie (z zastrzeżeniem, że nie jest odporny na uszkodzenia immunologiczne, i nie robi tego “. t karmić swoje psy surowym mięsem).

Jeśli podajesz surowe jedzenie? Zapomnij o tygodniach: po każdym posiłku musisz się odkażać. Obejmuje to deski do krojenia i przybory kuchenne oraz czyszczenie blatu.

Jakbyś jeszcze się nie umył, poczekaj, jest jeszcze więcej! Właściciele zwierząt domowych również muszą myć ręce gorącą wodą z mydłem przez 20 sekund przed i po czasie karmienia, mówi weterynarz.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

Jeśli jesteś gotów wymienić swoich czworonożnych przyjaciół na rybki o mniejszej wartości, istnieje alternatywa: Czytelniku, daję ci jednorazowe, nadające się do kompostowania miski. Tak, to jest rzecz.

Kupować: Czyste, zdrowe jednorazowe miski dla zwierząt, 19 USD za 72

Czy to nie marnotrawstwo? Czy to nie jest aż tak drogie? Słyszę cię i zapytałem stwórcę Marka Talta o te same pytania. Wypracowują około jednej czwartej każdego, odpowiedział, “i kiedy sumuje się całkowite koszty kupowania nadającej się do kompostowania, ekologicznej miseczki wykonanej z łodyg kukurydzy lub cukru w ​​stosunku do czasu, energii i kosztów korzystania z normalnej miski Myślę, że zgodziłbyś się, że rozsądnie tania kompostowalna miska to całkiem niezły kompromis! ”

Muszę przyznać, przynajmniej gdy jedziemy i nie potrafimy zachować czystości skrzynek, widzę, jak próbuję. W międzyczasie, jeśli będziesz mnie potrzebować, będę mył miseczki moich psów.

Jak często myjesz miski swojego zwierzaka?