Jako samotny rodzic, mam niewiele produktów, które robię tylko dla siebie. Gotowanie jest, częściej niż nie, zapewnieniem, że moje trzy dzieciaki mają coś domowej roboty w brzuchach. Jeśli im się to nie spodoba, prawdopodobnie ich nie zjedzą (albo zjedzą, ale narzekają).

Właśnie dlatego prawie nigdy nie robię sernika. Kocham to, ale moje dzieci nie. Wiem, że gdybym to zrobił, byłbym odpowiedzialny za zjedzenie tego wszystkiego i to jest duża presja! Ostatnio jednak dałem się nabrać na ten słodki i pikantny deser i powiem ci: było to całkowicie tego warte.

Zrobiłem najpopularniejszy sernik na Pinterest

Dzieci były z tatą na noc i zauważyłem przepis na najpopularniejszy sernik na Pintereście. Opiera się na przepisie królowej pieczywa, Dorie Greenspan, i wiedziałem, że muszę rzucić ostrożność na wiatr.

Chłopak miał rację, próbując tego przepisu, który trafnie został nazwany doskonałym sernikiem. Nie mogłem przestać tego jeść. Nie byłam tak potwornie zadowolona, ​​że ​​moje dzieci nie lubią sernika, bo i tak bym tego nie podzielał!

Co sprawia, że ​​jest tak dobra?

Na początek przepis ma wyjątkowo grubą skórkę, tak jak powinno być! Bardzo często sernik jest nieproporcjonalny i pozostało mi ochotę na więcej maślanego, słodkiego smaku krakersa grahamowego w celu zrównoważenia kiepskiego nadzienia.

(Źródło zdjęcia: Katie Bingham-Smith)

Potem jest smak i faktura nadzienia: lepsze niż jakikolwiek sernik, który jadłem w restauracji (i wierz mi, miałem kilka), idealna mieszanka pikantnego i słodkiego.

Nakładka z kwaśnej śmietanki dodaje kolejną warstwę smaku i wyrównuje kremową konsystencję ciasta, a na wykończenie dodaję czereśnie na wierzchu. Podczas gdy przepis domaga się malin, czereśnie w puszkach są moją słabością i mam podniebienie 8-letniego dziecka.

Jeśli zdecydujesz się podzielić, ten sernik z pewnością będzie przystawnym deserem na następną kolację. Ale może chcesz zachować to jako specjalną ucztę dla siebie w sobotni wieczór. Wystarczy chwycić patelnię i widelec – przecięcie kawałka będzie tylko stratą czasu.

Zdobądź przepis: Idealny sernik z prostych przepisów