Potłuczone szkło może być przykrym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli jest wypełnione czymś (co jest smutnym marnotrawstwem Pinot!). Aby odebrać odłamki (bez pobierania krwi) i jakiekolwiek wcześniejsze treści, postępuj zgodnie z tą radą.

1. Naprawdę powinieneś chronić swoje ręce i stopy.

Pierwszym krokiem do oczyszczenia rozbijanego szkła jest zebranie dużych kawałków – ostrożnie. I nie powinieneś tego robić bez osłony: Chroń ręce grubym ręcznikiem, grubą gumową rękawicą, a nawet rękawicą kuchenną. I proszę założyć buty!

“Ludzie sądzą, że będą w stanie zobaczyć całe szkło, ale częściej niż małe szklane odłamki, które są pomijane, to kawałki, które następnie trafiają do twoich stóp” – ostrzega Shawn McNamara, właściciel The Maid Crew.

2. Te połamane kawałki należą do śmieci.

Technicznie rzecz biorąc, nadal można poddawać recyklingowi potłuczone szkło, ale nie w zwykłym pojemniku (pracownicy mogliby zostać odcięci!), Więc musielibyśmy zadzwonić do centrów darowizn, aby zobaczyć, kto bierze potłuczone szkło. To dużo pracy na jedno rozbite szkło koktajlowe – chyba że chciałeś zacząć małą kolekcję i opróżnić ją raz w roku lub coś w tym stylu.

Jeśli odrzucasz odłamki, najpierw włóż je do papierowej torby i włóż do worka na śmieci. W ten sposób kawałki nie rozbiorą worka.

3. Musisz zniszczyć próżnię.

Nie używaj pełnowymiarowego pionowego podciśnienia, jeśli nie możesz wyłączyć belki ubijaka (części, która obraca się na dole), lub możesz jeszcze bardziej rozproszyć szkło. Zamiast tego użyj ręcznego urządzenia do próżni lub nasadki węża.

Jeśli rzecz, którą złamałeś, również zawierała płyn (na przykład słoik z marynatami), zmieść szklankę i kałuże w kurz, a następnie przed odkurzaniem przejść przez obszar gąbką. (Po prostu spłucz swoją miotłę!) Uwaga: Nie używaj odkurzaczy, które nie są przeznaczone do zbierania mokrych rzeczy, ponieważ wtedy będziesz mieć również zepsute urządzenie na rękach.

4. Możesz zwrócić się do spiżarni o pomoc.

Nawet po bardzo dokładnej sesji zamiatania i odkurzania wciąż mogą pojawić się brzydkie bity, które po prostu nie chcą się pojawiać. Wpisz: wycięty ziemniak lub kromkę chleba. Przyciśnij żywność po okolicy, a szkło wbije się w nią. Te hacki są szczególnie dobre w trudnodostępnym miejscu lub w zamkniętej przestrzeni, jak w lodówce, mówi McNamara. Jeśli nie marnujesz jedzenia, wilgotna gąbka, ściereczka z mikrofibry lub zwitek papierowych ręczników zrobi wszystko. To samo dotyczy wałka z kłaczkami lub taśmy maskującej owiniętej lepką stroną wokół gumowanej rękawicy.

5. Powinieneś być ostrożny!

Nie trzeba dodawać, że (i już tak było z pierwszą wskazówką), ale proszę, bądź ostrożny! Nikt nie chce wybrać się na wycieczkę do ER.

Czy masz jakieś niesamowite wskazówki, jak zepsutego szkła?