Jeśli chodzi o środki czystości, przeciętny klient może łatwo zostać wessany najnowszą i najlepszą obietnicą. Niezależnie od tego, czy jest to wielofunkcyjny spray, który rzekomo zastąpi wszystkie inne środki czyszczące, czy też nowy rodzaj butelki, który jest w jakiś sposób bardziej wydajny i ergonomiczny, zawsze znajdzie się coś, co nas podnieci.

Profesjonalne czyszczenie domów? Cóż, wiedzą lepiej.

Wypróbowali produkty, przejrzeli sztuczki i przeszli przez bałagan, aby znaleźć najbardziej efektywny (i zazwyczaj najbardziej ekonomiczny) sposób na utrzymanie domu w czystości. Podczas gdy niektórzy profesjonalni sprzątacze zapewniają swoje produkty, inni używają tego, co masz w domu, więc próbowali wszystkiego.

Profesjonalni sprzątacze również mają skłonność do stosowania bardziej przyjaznych dla środowiska i mniej obciążonych chemicznie środków czyszczących, ponieważ są narażeni na działanie przez cały dzień, każdego dnia. “Obserwujemy również, że coraz więcej klientów rezygnuje z tradycyjnych rodzajów środków czyszczących do czyszczenia wybielaczy, ponieważ są one surowe i pozostawiają silny, silny zapach, który jest przytłaczający” – mówi Michael Dimopoulos, nowojorski Thumbtack House Cleaner i założyciel pralni Lazy Susan.

Mając to na uwadze, oto najlepsze środki czystości, według Dimopoulosa i dwóch innych profesjonalnych środków czyszczących.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

1. Bona mop i środek do czyszczenia podłóg

“To najlepsze rozwiązanie na drogie drewniane podłogi” – mówi Dimopoulos. Formuła jest wystarczająco delikatna dla starszych domów z oryginalną podłogą i nie uszkodzi wykończenia.

Kupować: System pielęgnacji podłogi z litego drewna Bona, 30 USD

2. Tradycyjny mop do wykręcania

W podłogach innych niż drewno najlepszy jest staromodny mop. “W dużych pomieszczeniach z płytkami lub betonem, nic nie działa lepiej niż prawdziwy tradycyjny mop z doskonałym detergentem, gorącą wodą i może ocet” – mówi Dimopoulos.

Nasz ulubiony: O-Cedar EasyWring Microfiber Spin Mop and Bucket Floor Cleaning System, 34 USD

3. Ściereczki z mikrofibry

Wszystkie nasze środki czyszczące przysięgają na ściereczki z mikrofibry. “Używam ich na każdej powierzchni” – mówi Dimopoulos. Melissa Maker, ekspert w dziedzinie czyszczenia w Toronto i założyciel Clean My Space, zgadza się z tym: “Trwają wiecznie, szybko wysychają i nie zawierają bakterii”.

4. Meyers – wielopowierzchniowe środki czyszczące

“Pani Meyers zapewnia świetny wynik i jest także dobra dla środowiska” – mówi Dimopoulos. Hermina Gil, właściciel “To jest wszystko o domach” w Raleigh w stanie Karolina Północna (i kobieta, która utrzymuje mój dom w czystości), ma podobne zdanie: “Gdybym używał tylko jednego środka czyszczącego, byłaby to pani Meyers”.

Kupować: Multi-Surface Cleaners pani Meyer, od 9 USD za trzy butelki o pojemności 16 uncji

5. Gąbki niecelulozowe

“Doskonale nadają się do zmywarek lub ogólnego sprzątania, gdzie nie trzeba używać żadnych ciężkich zadań” – mówi Maker. Jako bonus nie zawierają one bakterii, zapachów ani plam, takich jak gąbki celulozowe.

Nasz ulubiony: Gąbki w stylu Skura, 12 USD za cztery

6. Ręczniki papierowe

Jak profesjonalni czyściciele lubią być przyjaznymi dla środowiska, nic nie przebije ręczników papierowych, aby uzyskać połysk na lustrach i szkle, powiedzmy Dimopoulos. Gil zgadza się: “Blaty blasują, gdy całkowicie wysuszysz płyn, więc papierowe ręczniki są koniecznością”.

Kupować: Ręczniki papierowe Bounty Select-a-Size, 10 USD za 6 rolek

7. Spray olej kokosowy

“Używam tego jako naturalnego mebla i pasty do skóry”, mówi Dimopoulos. Jest także przyjazny dla środowiska. Użyj go na kuchennym stole, krzesłach, bufecie i innych elementach.

Kupować: Chosen Foods olej kokosowy w sprayu, 7,50 $ za 4,7 uncji

8. Ocet i woda

We własnych domach Maker i Dimopoulos lubią to naturalne rozwiązanie dla majsterkowiczów do regularnego czyszczenia. “Tylko nie oczekuj, że będzie tak skuteczny jak komercyjny środek czyszczący do głębokiego czyszczenia” – mówi Dimopoulos.

Czytaj więcej: Jak zrobić całkowicie naturalny środek do czyszczenia kuchni

Jakie środki czystości przysięgacie? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.