Dobre miseczki do tortów nie są tak drogie, jak mikser stoiskowy, i trwają praktycznie wiecznie, ale wiele naszych kuchni jest wypełnionych cienkimi, tanimi miskami do ciast, które kupiliśmy w sklepie spożywczym lub przekazaliśmy nam. Zdobądź coś lepszego!

Wysokiej jakości patelnia z ciastami da ci ciasta, które upieczą się bardziej równomiernie – nigdy więcej szalonych wierzchów lub spalonych dna – i wyjdą z patelni lepiej bez dodatkowego wysiłku z twojej strony.

Czy jesteś gotowy stać się lepszym piekarzem w jednym prostym kroku? Oto trzy z naszych ulubionych tortów, które każdy powinien posiadać.

Co sprawia, że ​​najlepsze ciasto Pan?

Profesjonalni piekarze wykorzystują aluminiowe miski o średnicy dwóch cali, które mogą pomieścić niemal wszystko – od tortów ślubnych po ciastka. Aluminium nagrzewa się szybko i równomiernie, a wysokie boki dają dużą porcję ciasta, a ciasto nie przepuszcza.

Jeśli chodzi o kształty i rozmiary, które trzeba mieć pod ręką, są trzy, których będziesz używać wielokrotnie: 9-calowa runda (dwie z nich, najlepiej, jeśli masz pokój), prostokąt o wymiarach 13 x 9 cali patelni i 8-calowy kwadrat. Więcej na temat każdego z poniższych!

(Źródło zdjęcia: Amazon)

9-calowe rundy

Ponownie, najlepiej jest, jeśli masz dwa z nich. Większość ciast warstwowych wymaga patelni 8- lub 9-calowych i wymaga podzielenia ciasta na dwie patelnie do pieczenia. Wolę nie nakładać nonstick na te patelnie, więc mogę również użyć ich do upieczenia ciastek i bułek obiadowych (powierzchnia nieklejąca hamuje wzrost podczas chleba). Na szczęście są one zazwyczaj sprzedawane w zestawach!

Mój ulubiony: Patelnie aluminiowe Wilton Performance, 11 USD za dwie

(Źródło zdjęcia: Amazon)

13×9-calowy prostokątny pan

Naczynie ceramiczne do zapiekanek nie jest tortem, więc nie można używać tych dwóch zamiennie do ciast, ale można użyć metalowej formy do pieczenia zapiekanek i jaj. Wypróbowałem wiele prostokątnych naczyń, a ten jest zdecydowanie moim ulubionym – zwłaszcza do wypieku ciastek i tortów lodowych, aby nakarmić tłum.

Kupować: OXO Good Grips Nonstick Pro Ciasto Pan 9×13-Inch, 22 USD

(Image credit: Calphalon via Amazon)

Kwadrat 8-calowy

Ten kwintesencyjny patelni brownie jest również świetny na świąteczne przysmaki z Rice Krispies lub robienie karmelków. Bardzo kwadratowy – a nie lekko zaokrąglony róg – da ci bardziej profesjonalnie wyglądające wyniki.

Mój wybór: Calphalon Nonstick Bakeware Square Cake Pan, 14 USD