Wybór idealnego prezentu ślubnego dla Twojej ulubionej pary może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli masz ograniczony budżet (lub już płacisz za przelot i hotel). Więc wyciągnęliśmy rękę do naszych czytelników na Facebooku, aby nauczyć się najbardziej zamyślonych i niedrogich prezentów ślubnych, które uwielbiają dawać lub otrzymywać i nadal kochać.

Oto niektóre z najlepszych odpowiedzi, jakie otrzymaliśmy.

1. Unikalne zastawa stołowa

Wybranie specjalnego kawałka, o którym para nie pomyślała, aby się zarejestrować, jest ulubionym prezentem.

“Nienawidzę dzielić się tym, ponieważ jest to cudowna tajemnica, ale: dwa flety szampana od Tiffany’ego. Zestaw to około 50 dolarów, ale wciąż dostaje ikoniczne opakowanie, kiedy pary otrzymują prezent, łzy i tryskające”.

“Lubię iść do małego sklepu z garncarstwem i odebrać dzban od lokalnego artysty, to wielki, wielozadaniowy prezent: użyj go do napojów (woda, margarity), kwiatów lub przyborów kuchennych, a także wspiera lokalną społeczność artystów . ”

“Mamy ładny zestaw kubków z monogramem do kawy i nadal używamy ich siedem lat później!”

“Przyjaciel zrobił nam zestaw tuzin lnianych serwetek, które są piękne, praktyczne i trwają 15 lat.”

“Drewniany młynek do pieprzu”.

“Ręcznie rzeźbione szczypce do sałatek”.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

2. Garnki

Kolejna ulubiona taktyka obdarowywania: Daj tej osobie coś, co pomoże im rozgrzać się w kuchni. Mówimy oczywiście o mięsach i warzywach.

Lubię dawać żeliwne patelnie. Będzie trwać wiecznie i tylko lepiej z wiekiem – miejmy nadzieję, jak twoje małżeństwo!

“Podaję dużą zupę z kilkoma ulubionymi przepisami na zupę, która zwykle nie pojawia się w zestawach garnków i patelni, o których ludzie się rejestrują”.

(Źródło zdjęcia: The Kitchn)

3. Książki kucharskie

Książki kucharskie są ulubionym, bez względu na to, czy jest to zbiór osobistych przepisów czy encyklopedycznych odnośników.

“Przygotuj książeczkę ulubionych przepisów, które mama, tata lub babcia zawsze gotowały, nic nie jest tak ważne jak rodzina, więc posiadanie przepisów babci będzie skarbem w przyszłości!”

“Lubię zbierać rodzinne przepisy, napisane odręcznie przez członków rodziny znanych z tych przepisów, w miłym, cynowym pudełku z przepisami”.

“Często podaję kopię” Radości gotowania “i kilka osób mówi mi, jak bardzo jej używają.”

“Jednym z moich ulubionych prezentów ślubnych był Mark Bittman’s Jak gotować wszystko. Dobrze zaokrąglona książka kucharska to świetny prezent! ”

4. Najbardziej podstawowe przybory kuchenne

To nie jest seksowne, ale para będzie używać tych prostych, codziennych przedmiotów przez dziesięciolecia!

“W 1985 r. Dostałem trzy prezenty ślubne od jednej osoby, których używam do dziś: dwie blachy do pieczenia, duży nóż do pizzy i małą szpachelkę z drewnianymi uchwytami, idealne do krojenia i serwowania ciastek. Są to najbardziej praktyczne prezenty, które otrzymałem, i te, które wciąż posiadam z naszych prezentów ślubnych. ”

“Dobrej jakości ręczniki kuchenne!”

“Daj dobry zestaw noży, mam swoje od 35 lat”.

“Moja mama zawsze otrzymywała nowe narzeczone naprawdę ładne duże durszlak ze stali nierdzewnej i zawsze było to doceniane!”

“Moja cioteczna babka dała mi wałek do ciasta, którego użyła z notatką, która mówi, że jest” dobra do gotowania i trzymania mężów w szeregu! ”

“Lubię podać deskę do krojenia rzeźbioną z ich imieniem i datą ślubu”.

5. Jedzenie

Nie coś, na co się zarejestrują, ale z pewnością coś, z czego na pewno będą korzystać: artykuły spożywcze, alkohol lub wieczorne wyjście!

“Najdroższy prezent jaki dostaliśmy: Ktoś wysłał nam pizzę po południu, kiedy wróciliśmy do domu z naszego miesiąca miodowego, nie mieliśmy jedzenia w domu, ponieważ nie było nas przez 10 dni i to była doskonała niespodzianka! Karta podarunkowa na lokalny rynek, abyśmy mogli podsumować podstawy po miesiącu miodowym. ”

“Zawsze podaję kosz z przekąskami (próbuję go przekraść w pokoju) z chipsami popcorn, musującym winem / napojem, słodyczami i trwałymi półkami – zapominasz jeść na własnym ślubie!”

“Daję bon podarunkowy do świetnej restauracji – razem z butelką szampana – do wykorzystania w pierwszą rocznicę”.

“Lubię podawać selekcje przypraw, zwłaszcza jeśli para po raz pierwszy tworzy dom razem, a ja stawiam słodki kosz z 10 do 12 słoikami zwykłych lub rzadkich przypraw i ziół”.

“Moje” go-to “to pudełko z przyprawami Penzey. Możesz zbudować własne, aby dopasować się do tego, ile gotujesz.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

6. Podstawy gospodarstwa domowego

Podobnie jak w kategorii podstaw kuchennych, wypełnij swój dom materiałami, które naprawdę wykorzystają.

“Najlepszą rzeczą, jaką otrzymaliśmy, było sprzątanie zapasów! Po szkole mieszkałem z moimi rodzicami, a mój mąż miał współlokatora (a oni byli trochę lepsi), więc żadne z nas nie miało środków czystości. Jeden z przyjaciół mego męża kupił nam całe sprzątanie dostawy, których potrzebowaliśmy – nie musiałem kupować mydła do naczyń przez około 2 lata!

“Papier toaletowy i artykuły gospodarstwa domowego!”

“Lubię dawać skrzynkę narzędziową z podstawowymi narzędziami.”

7. Coś dla domu

Zwłaszcza, jeśli para wspólnie tworzy dom, te prezenty są dobrze przyjmowane.

“Często podaję kołatkę do drzwi z wygrawerowanymi imionami i datą pary, wszyscy ją uwielbiają”.

“Jeśli para ma dom, lubię dawać drzewa, rośliny wieloletnie, krzaki bzu, krzewy różane lub jakąś inną roślinę, którą mogą wyrosnąć w ogrodzie”.

8. Przedmioty sezonowe

Rozpoczęcie nowej rodziny oznacza również rozpoczęcie własnej tradycji!

“Uwielbiam dawać piękny zestaw świątecznych ozdób lub starannie dobraną kolekcję ozdób, które przypominają szczęśliwą parę, będą myśleć o tobie każdego roku podczas wakacji!”

“Często podaję kosz piknikowy z ustawieniami miejsca i kocem”.

Czy masz jakieś inne pomysły do ​​dodania? Umieść je w komentarzach poniżej!