Wkroczymy w magiczną porę roku, kiedy wyłączę piekarnik i gotuję jak najwięcej moich posiłków na grillu na zewnątrz. To będzie trzecie lato, gdy mój mąż i ja mieliśmy grill (nasze trzecie lato posiadania domu!). I w końcu znaleźliśmy narzędzie do czyszczenia grilla, które nam się podobało!

Pierwsze lato, czułem się, jakbyśmy przeszli przez środki do czyszczenia grilla tak szybko, jak przeszliśmy bułeczki hamburger. Okay, oczywiście, że nie naprawdę, ale na pewno było tak!

Pierwszy z nich miał nylonowe włosie, które topiło się niemal natychmiast. Łatwiej jest zeskrobać kawałki jedzenia i chrząstek, gdy kratki są gorące, więc pozwoliłem, by grill ostygł trochę, a potem bym się do niego przyzwyczaił. Zaledwie kilka zastosowań włosia rozpuściło się na drut. Przypuszczam, że powinienem był poczekać jeszcze dłużej przed czyszczeniem grilla za każdym razem, ale wtedy musiałbym szorować jeszcze mocniej i ryzykować, że kratki nie będą tak czyste, jak wolałbym.

Po wykonaniu zadania

  • Jak wyczyścić grill gazowy
  • Jak czyścić grill na węgiel drzewny

Drugi środek do czyszczenia grilla był prezentem od gościa domu. Zawiera mosiężne włosie i solidny uchwyt ze stali nierdzewnej. To było legalne i czułem się bardziej jak broń … i to zaatakowało nasz porcelanowy zlew. Nie zrozumcie mnie źle, to mi się podoba – wydaje się, że jest trochę za dużo w nocy, to tylko my dwoje. Poza tym przeczytałem mnóstwo opowieści o szczecinach, które wypadły z pędzli i utknęły w jedzeniu, wysyłając wiele osób na pogotowie. To prawdopodobnie przyzwyczajenie zdarzają się, ale nie kocham, wiedząc, że to możliwe!

(Źródło: Pampered Chef)

Co prowadzi mnie do mojego ulubionego nowego narzędzia do grillowania: Ten drewniany skrobak od Pampered Chef. Wykonany jest z jednego solidnego kawałka dębu, a ścięta krawędź tworzy rowki w miarę upływu czasu, ponieważ gorące kraty wbijają się w wiosło. Zasadniczo staje się to zwykłym skrobaczką do grilla stworzonym właśnie dla moich rusztów! Jasne, w końcu może spłonąć aż do uchwytu, ale do tej pory dzieje się to bardzo powoli (nauczyłem się trochę dłużej czekać przed czyszczeniem grilla!) I za każdym razem czyści się coraz lepiej.

Używaliśmy go przez całe lato i wciąż mam obsesję na punkcie tego.

Kupię: Drewniana skrobak do grilla, 15 USD w Pampered Chef

Czego używasz do czyszczenia grilla?