Z pewnością warzywa korzeniowe należą do najbardziej zastraszających i tajemniczych. Wydobywają się z ziemi owłosieni od korzeni i brudni od błota, wyglądając bardziej jak coś, co zdobi nawiedzony dom, niż jeść. Ale miłośnicy ziemniaków do pasternaku do jicama wiedzą, że w środku jest coś dobrego, a Diane Morgan chce pomóc w odkryciu smaku tych i innych, mniej znanych warzyw korzeniowych w swojej nowej książce: Roots: The Definitive Compendium.

Uwielbiamy tutaj Diane! Jestem wielkim fanem niektórych jej książek (i pamiętam jej wspaniałą kuchnię w stylu pro?). Widziałem ją na konferencji zeszłej wiosny i była tak bardzo podekscytowana tą nową książką. Sapnęłam, kiedy powiedziała mi temat i pokazała mi okładkę. “JA mieć mieć to! “Powiedziałem.

Cóż, mam to tutaj teraz, i jeśli jesteś gotów zanurzyć się w warzywach korzeniowych tej jesieni, to jest zarezerwuj dla ciebie.

Szybkie fakty

Kto to napisał: Diane Morgan

Kto je opublikował: Książki chronicle

Liczba przepisów: Ponad 225

Przepisy na teraz: Wszyscy! Ale przede wszystkim: marokańska słodka sałatka ziemniaczana, batoniki Yam i słodkich ziemniaków, kolumbijska sałatka z kurczaka, gruszka azjatycka i sałatka jajeczna z Yuzu Vinaigrette, pasternak i zupa ziemniaczana z pikantnym boczkiem, kapustą i korzeniem z curry w curry…

Inne zalety: Ta książka obejmuje szeroką gamę warzyw korzeniowych – w sumie 28, od marchwi, przez taro, po yuca. Istnieją pomysły na znane warzywa korzeniowe, takie jak słodkie ziemniaki i buraki, ale książka zwraca jednakową uwagę na mniej używane (przynajmniej w zachodniej kuchni) korzenie łopianu, malanga, jicama, kurkuma i galanga. To jedna z moich ulubionych rzeczy na temat tej książki: Diane pokazuje warzywa korzeniowe, które są częściej używane w kuchni azjatyckiej, indyjskiej i latynoamerykańskiej i uczy receptur, jak dobrze mogą smakować..

Jest to gruba, dramatycznie sfotografowana książka, przedstawiająca warzywa korzeniowe w całej ich pokrytej gałkami oczyma chwale. Uwielbiam zdjęcia; Czuję, że styl idealnie pasuje do tematu. (Chciałbym tylko, żeby było ich więcej! Jest zdjęcie, które identyfikuje każde warzywo i kilka przepisów w każdej sekcji.

Kto by się cieszył tą książką? Wszyscy wegetarianie i wszystkożerni (istnieją tu przepisy na mięso i ryby, takie jak grillowany łosoś Wasabi) i każdy, kto kocha warzywa korzeniowe i chciałby nauczyć się kochać je bardziej.

Znajdź książkę w lokalnej bibliotece, niezależnej księgarni lub Amazon: Roots: The Definitive Compendium z ponad 225 przepisami Diane Morgan (Chronicle Books, September 2012)

Odwiedź stronę Diane: Diane Morgan Cooks

Związane z: Książka kucharska Autor Ponadczasowa kuchnia Diane Morgan

(Obrazy Faith Durand)