Jedno słowo, którego powinieneś unikać, kupując tanie różowe, nie jest Franzia lub zapakowany – To jest krajowy! Dla wszystkich czytelników z USA, zakupy rosé to jeden raz, kiedy nie chcesz kupować lokalnie. Nie oznacza to, że nie ma dobrych amerykańskich różańców, po prostu większość dobrych zaczyna się od zaledwie 20 USD i idzie dalej..

Zbyt tanio z domowym różem i ryzykujesz, że skończy się czymś ciężkim, mdlącym i dziwnie słodkim i gorzkim.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co powinieneś kupić.

Wybranie niedrogiej butelki Rosé

Zamiast amerykańskiego wina różowego, spójrz na Europę, gdzie przez wieki region wina wytwarzał niedrogie różowe wino. Jeśli chodzi o warstwowanie i tanie różowe, mają wszystko ustalone.

Więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, ponieważ kupujesz różowe rzeczy na imprezę lub dlatego, że Twoi znajomi podchodzą do wody jak podczas oglądania Domek letniskowy (wszyscy ci ludzie nienawidzą się nawzajem – dlaczego wynajmują razem dom?), oto moje trzy najlepsze polecane kraje i regiony.

1. Francuski Langwedocja-Roussillon

Szukaj jasnego koloru i jeśli znajdziesz odmiany winorośli na etykiecie, Grenache, Syrah, Cinsault lub Carignan w niektórych kombinacjach są dobrymi znakami. Moją ulubioną wartością jest Moulin de Gassac Guilhem Rosé. Jego smaki zawsze przypominają mi o rolnikach na rynku truskawek, a każdego lata jest to mój dom różany.

2. Hiszpania

Tanie, wesołe i zwykle wykonane z Garnacha i / lub Tempranillo, hiszpańskie rosado jest bardziej dla niechlujnych hamburgerów niż delikatnych przekąsek. Róża hiszpańska ma zazwyczaj ciemniejszy kolor i mocniejsze smaki, które będą przypominać bardziej dojrzałe jagody i czereśnie niż cytrusowe, melonowe i brzoskwiniowe profile klasycznych róż w stylu prowansalskim. Istnieje wiele dostępnych w zakresie od 7 do 12 dolarów, takich jak Tempranillo Rosé.

3. Austria

Wiem wiem. Nazwy są w języku niemieckim. Butelki mają ten długi, chudy kształt przypominający kiepskie kac od taniego, słodkiego Rieslinga. Połknij strach i kup go! Często wykonane z niezwykłych winogron – jak Zweigelt – austriackie róże są suche i mają lekką, odświeżającą teksturę i mocne, cierpkie smaki, które świetnie pasują do bogatych potraw, takich jak smażony kurczak lub wędliny (lub chrupiąca kanapka z kurczakiem Wendy). Różowe wino z Schloss Gobelsburg to ostra, wyrafinowana rozkosz.

Jeszcze jedna porcja różowej porady: Obserwuj swoje roczniki jak spacerujesz nawami wina. Pewnie, sommy w zastraszających restauracjach będą opowiadać o tym, jak niektóre rosé fermentowane w amforze w jurcie na księżycu będą starzeć się przez dziesięciolecia, ale tutaj w realnym świecie większość różów jest po około roku noszona wokół oczu. Jeśli nie jesteś prowadzony przez sommy z przedramionami, trzymaj się najnowszego rocznika (czyli od dzisiaj, 2017 r.), Aby uzyskać najświeższe smaki.

Masz pytanie związane z różem? Zostaw to w komentarzach i szczęśliwym sezonie różowym!