Być może jednym z najbardziej pożądanych obecnie wyglądów kuchni jest nowoczesna atmosfera domowa. Wzmocniona takimi stylami jak Chip i Joanna Gaines, wygląd jest popularny ze względu na ponadczasowy urok, rustykalne wykończenia i atrakcyjny wygląd. Jedna z cech charakterystycznych tego stylu? Ładny, głęboki zlew w gospodarstwie.

Atrakcyjne cechy autentycznego zlewu w gospodarstwie są niezliczone. Znany również jako zlew lub fartuch z przodu, często są znacznie głębsze (i szersze) niż tradycyjne umywalki, dzięki czemu są idealne dla dużych rodzin lub domów bez zmywarki. Odsłonięty przód, który wystaje poza krawędź szafek, dodaje dodatkowej przestrzeni stylu do przestrzeni. Zlewozmywak w gospodarstwie pochodzi z zabawnych materiałów, takich jak porcelana, emaliowany żeliwo, stal nierdzewna, miedź, marmur i wiele innych.

Zanim jednak zaczniesz kupować nowy zlew, musisz rozważyć: Jeśli nie masz już pochłaniacza z farmy i po prostu wymieniasz go na bardzo podobny styl, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiał zmienić otoczenie blat i szafka. Zupełnie dobrze, jeśli planujesz już remont kuchni na pełną skalę, ale jeśli nie? Nie takie wspaniałe wieści.

Główną wadą: Być może trzeba będzie przerobić otaczający blat i szafkę w celu zainstalowania zlewu w gospodarstwie.

(Źródło zdjęcia: Eva Kosmas Flores)

Powód ponownego wykonania blatu? Jeśli chodzi o zlewozmywaki gospodarstw domowych, istnieją zasadniczo dwie opcje instalacji: odmiana und mount i top mount (znana również jako drop-in). Najbardziej popularne zlewozmywaki z domostw mają styl niższy, co, jak sama nazwa wskazuje, oznacza zagnieżdżanie się pod blatem (nie na górze), tworząc bezproblemową krawędź blatu wokół basenu.

Zlewozmywaki Undermount doskonale nadają się do tworzenia niestandardowego, bezproblemowego wyglądu (i zamiatania okruchów do zlewu!), Ale stają się szczególnie trudne, gdy nadejdzie czas ich instalacji. Nie tylko musisz mieć odpowiedni rozmiar w blacie i szafkę bazową, która może utrzymać ciężar (większy porcelanowy styl może ważyć 300 funtów po napełnieniu wodą!), Ale musisz również zachowaj szczególną ostrożność, aby połączenie między blatem i zlewem było odpowiednio uszczelnione, aby nie przeciekał.

Oczywiście montowane na górze umywalki w stylu wiejskim są często tańsze i łatwiejsze do zainstalowania (siedzą na szczycie blatu, dzięki czemu zwykle można je po prostu wrzucić), ale nie są tak łatwo dostępne, jak ich odpowiedniki o niskim poziomie.

A w zależności od szafek, może zajść potrzeba wymiany tych pod zlewem na krótsze drzwi, aby pomieścić przód fartucha.

Na wynos? Wiedz, w co się pakujesz, gdy wybierzesz podtopiony zlew w gospodarstwie i, jeśli możesz, zaplanuj wymianę wokół renowacji lub stuknij profesjonalistę, który pomoże ci go prawidłowo wyciągnąć.

Więcej na temat Sinks

  • Wszystko o: Zlewozmywakach kuchennych
  • 15 zlewozmywaków wiejskich do każdej kuchni Wyobrażalne
  • Wszystko o: Zlewozmywaki kuchenne Farmhouse
  • 6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Undermount Kitchen Sinks

Jakie inne plusy i minusy przychodzą ci do głowy, gdy myślisz o tym, żeby zatonąć w gospodarstwie?