Właściciele, cieszcie się! Jest fajny sposób, aby nadać swojej kuchni trochę blasku na tablicy szkolnej bez malowania ścian, wiercenia otworów czy wydawania dużych pieniędzy. Wycieczka do sklepu rzemieślniczego dostarczy Ci narzędzi do tej zabawnej, łatwej w użyciu tablicy do pisania, idealnej do zapisywania list zakupów, planów menu lub notatek do swoich domowników.

(Źródło zdjęcia: Coco Morante)

Kiedy mój mąż i ja po raz pierwszy wprowadziliśmy się do naszego mieszkania, odkryliśmy coś niefortunnego w ścianach. Wyprodukowane pod koniec lat 40. XX wieku, wykonane są z kruchego, podobnego do gipsu materiału, który uniemożliwia wiercenie. Po zrobieniu kilku brzydkich kraterów w ścianach, zdaliśmy sobie sprawę, że tradycyjne haczyki na zdjęcia nie wchodziły w grę.

Gdy szukaliśmy innych sposobów dekorowania, stwierdziliśmy, że ludzie w wieku 3 m rozwiązali nasz problem dla nas. Mają imponującą gamę haczyków i przyczepnych zakładek, które trzymają się szybko, nie pozostawiając śladu.

Ich wiszące paski mają wiele różnych rozmiarów – będziesz chciał wybrać te o odpowiedniej wadze, aby tablica pozostała bez problemu. W przypadku lekkiej drewnianej ramy, takiej jak ta, której użyłem tutaj, możesz użyć najmniejszych zakładek samoprzylepnych. Jeśli wybierasz coś większego i cięższego, wybierz średnie lub duże karty, aby były bezpieczne.

(Źródło zdjęcia: Coco Morante)

Jeśli chodzi o część szkoleniową tego samouczka, było to niezwykle łatwe do zrobienia. Chociaż możesz spróbować zrobić coś takiego z farbą na tablicy szkolnej, z przyjemnością odkryłem, że jest mniej niechlujna opcja: papier do okładek na książki.

Con-Tact niedawno pojawił się z tymi rolkami czarnego, samoprzylepnego materiału, który można przyciąć na wymiar, tak jak każdy inny papier z listwą. Oderwij podłoże, a następnie wygładź go na dowolnej powierzchni. Teoretycznie można go użyć do pokrycia całej szafki, backsplashu lub drzwi lodówki, jeśli chcesz!

Gdzie kupić materiały eksploatacyjne do tworzenia tablic DIY

 • Drewniana rama ArtMinds ™, 7,99 USD u Michaela
 • 3m® Command ™ Picture Wiszące paski, 4,49-7,99 USD u Michaela
 • Con-tak Samoprzylepna wielozadaniowa podkładka do tablic, 7,85 USD na Amazon.com

Tutaj po prostu przykryłem kartonową wkładkę, która przyszła z ramą. Dziewięć razy na 10, znajdziesz kawałek kartonu tuż za zdjęciem zastępczym, ale możesz użyć tabliczki plakatowej, folderu z manilą lub innego sztywnego papieru, który masz w domu. Przykryj ją papierem do wykładzin na tablicy, połóż go z powrotem w ramce i gotowe.

Aby upewnić się, że zawsze jest pod ręką kawałek kredy, przykleiłem małą drewnianą skrzynkę do ściany tuż pod tablicą. Nie mogłem znaleźć tego konkretnego przedmiotu na stronie Michaela, więc zadzwoń naprzód, jeśli planujesz znaleźć coś w sklepie. 99 centów to był nie lada dodatek do projektu i myślę, że wygląda całkiem uroczo!

Jak zrobić DIY Kitchen Chalkboard

Tworzy 1 tablicę w ramce

Czego potrzebujesz

Sprzęt

1 lekka ramka na zdjęcia, do 18 cali po najdłuższym boku
1 kartonowy papier Con-Tact
Wkładka do ramki kartonowej lub kawałek tablicy reklamowej, przycięta do ramy
Mata do cięcia, prowadnica do cięcia i obrotowy nóż LUB linijka i nożyczki
Ołówek
3m obrazki wiszące paski (wybierz rozmiar w zależności od wagi ramki obrazu)
Poziom
Mini-skrzynia (opcjonalnie)
Kreda

Instrukcje

 1. Przygotuj ramkę obrazu: Usuń karton i zdjęcie zastępcze z ramy obrazu. Wyrzuć papier zastępczy.
 2. Zmierz papier tablicowy: Rozwinąć papier tablicowy na macie cięcia (lub płaskiej powierzchni roboczej, jeśli używasz nożyczek ręcznych zamiast obrotowego noża), ułożoną stroną do góry. Umieść kawałek kartonu na papierze do pisania, a następnie użyj ołówka, aby prześledzić jego krawędzie.
 3. Wytnij papier na tablicy: Naciśnij mocno za pomocą noża obrotowego lub użyj nożyczek do wycięcia kawałka papieru tablicowego.
 4. Ustaw to: Oderwij róg samoprzylepnego podkładu, a następnie umieść papier na wierzchu kartonu, przesuwając w dół odsłoniętego rogu.
 5. Zastosuj to: Powoli oderwij papier tablicowy od podłoża i wygładź go na kartonie, wykonując pracę stopniowo od rogu, aby zapobiec powstawaniu pęcherzyków powietrza.
 6. Umieść go w ramce: Umieść kawałek kartonu (teraz z przymocowanym do niego papierem tabliczkowym) z powrotem w ramce.
 7. Zastosuj 3m wiszące paski: Następnie, postępując zgodnie z instrukcjami na opakowaniu z samoprzylepnych klapek do ramki na zdjęcia, “kliknij” 2 wypustki razem, a następnie oderwij jedną stronę podkładu samoprzylepnego od występu i przyklej go do ramki obrazu. Powtórz z trzema kolejnymi parami klapek, aby równomiernie rozłożyć ciężar ramki po przymocowaniu jej do ściany.
 8. Miejsce na ścianie: Umieść ramkę na ścianie w wybranym miejscu i użyj poziomu i ołówka, aby oznaczyć miejsce.
 9. Obierać: Zdejmij samoprzylepne podkładki z wiszących zaczepów, a następnie mocno dociśnij ramę do ściany na 30 sekund.
 10. Powtarzać: Powtórz ten proces z małą skrzynką, jeśli używasz jednej z 2 parami kart.

Ta-da! Jesteś skończony! Czas napisać listę zakupów lub cokolwiek innego chcesz umieścić na swojej nowej tablicy.

Potrzebujesz więcej inteligentnych samouczków, aby załatwiać sprawy w domu?
Zobacz więcej Jak pisać posty
Szukamy również wspaniałych przykładów twojej domowej inteligencji!
Prześlij swoje własne tutoriale lub pomysły tutaj!