W naszym domu mamy dużo butelek z wodą: małe torebki, które noszę wszędzie, cięższe, które przechowuję w uchwycie na kubek w samochodzie, i duże, moje i mojego męża siedzimy cały dzień, podczas gdy pracujemy. Dodatkowo, dzieci mają kilka wersji, które również obracamy! I chociaż ogólnie nie są tak brudne, jak niektóre z naszych innych naczyń kuchennych, kiedy używamy ich tylko do wody, a nie wtedy, gdy my (lub szczególnie dzieci) jemy, muszą być okresowo myte.

Wewnątrz buduje się pewien rodzaj filmu, gruzy gromadzą się wzdłuż obrzeży, a słomki mogą z czasem ulegać pleśni. Dodatkowo, jeśli kiedykolwiek używasz butelki z wodą do przechowywania czegoś innego, np. Kawy lub soku, wiesz, że te smaki naprawdę pozostają. Czyszczenie butelek na wodę jest trudne, ponieważ nie chcesz, aby zawsze pachniały mydłem lub octem, i trudno jest trafić w każdy zakamarek..

I tak oto: Oto jak wyczyścić butelkę wielokrotnego użytku.

Jeśli wydaje Ci się, że nie chcesz tego robić za każdym razem, gdy czyścisz butelkę z wodą, nie martw się – nie musisz! Regularne mydło i woda mogą wykonywać pracę przez większość czasu. Po prostu przejdź przez te etapy, gdy twoja butelka zaczyna wyglądać szczególnie szorstko.

Zrób swój roztwór czyszczący: Przygotuj mieszaninę ¼ szklanki sody oczyszczonej do 1 kw gorącej (ale nie wrzącej) wody. “src =” https://atmedia.imgix.net/f2e8155cf8ac95868514f3258fe3ea78fd7c387f?w=160&h=160&fit=crop “>

Namocz pozostałe kawałki: Ustaw dodatkowe kawałki (np. Pokrywkę, słomkę itp.) W pozostałej mieszaninie. Pozwól usiąść na noc. “src =” https://atmedia.imgix.net/997dd2d13994d18f2296434f282f92dcdf7d36eb?w=160&h=160&fit=crop “>

Wyczyść butelkę: Zrzuć starą mieszankę do butelki. Wlej trochę ciepłego płynu do mycia naczyń, a następnie szoruj wnętrze butelki z wodą za pomocą szczotki do butelek, dopóki nie będzie wyglądać i pachnie czystością. Wypłucz to.
“src =” https://atmedia.imgix.net/efa125a8ca6943517df26cc864af18a233251a33?w=160&h=160&fit=crop “>

Wyczyść wnętrze słomy: Użyj szczoteczki do słomy lub środka do czyszczenia rur, aby dostać się do słomki, dziobka i otworów wentylacyjnych lub mniejszych miejsc. “Src =” https://atmedia.imgix.net/ecc13fab702b89b442f2556c1eedea71dab7ff72?w=160&h=160&fit=crop “>

Jak wyczyścić butelkę wielokrotnego użytku

Czego potrzebujesz

 • Gorąca woda
 • Proszek do pieczenia
 • Szczotka do butelek
 • Szczotka do słomy lub środek do czyszczenia rur

Instrukcje

 1. Rozwiąż to zagadnienie: Rozbierz butelkę z wodą tak daleko, jak to tylko możliwe. Odkręć pokrywkę, wyciągnij słomkę, zdejmij gumową uszczelkę, wszystko, co wygląda na to, że może spaść (i jak możesz ją z powrotem złożyć) powinno odpaść.
 2. Zrób swój roztwór czyszczący: Przygotuj mieszaninę 1/4 szklanki sody oczyszczonej na 1 kwartę gorącej (ale nie wrzącej) wody.
 3. Wlać roztwór do butelki: Napełnij swoją butelkę wodą mieszaniną.
 4. Namocz pozostałe kawałki: Ustaw dodatkowe kawałki (np. Pokrywkę, słomkę itp.) W pozostałej mieszaninie. Pozwól usiąść na noc.
 5. Zrób więcej roztworu czyszczącego: Rano zrób kolejną porcję ciepłej mieszaniny sody oczyszczonej.
 6. Wyczyść butelkę: Zrzuć starą mieszankę do butelki. Wlej trochę ciepłego płynu do mycia naczyń, a następnie szoruj wnętrze butelki z wodą za pomocą szczotki do butelek, dopóki nie będzie wyglądać i pachnie czystością. Wypłucz to.
 7. Oczyść kawałki: Zanurz szczoteczkę do butelek w miksturze i użyj jej do wyszorowania pozostałych części i zakamarków, takich jak brzeg butelki.
 8. Wyczyść wnętrze słomy: Użyj słomkowej szczotki lub środka do czyszczenia rur, aby dostać się do słomki, dziobka i wszelkich otworów wentylacyjnych lub mniejszych miejsc.
 9. Opłucz i wysusz: Spłucz wszystkie kawałki i wysusz je. Nie składaj i nie przechowuj w szafce, dopóki wszystkie elementy nie wyschną, bo inaczej butelka może się pleśniać od nowa, a twoje wysiłki będą na nic.

Добавить комментарий

*

1 + 3 =