Podczas gdy mamy tendencję do czyszczenia rozprysków tłuszczu na i wokół płyty kuchennej, tak jak to się dzieje (ręczniki papierowe najlepiej pochłaniają tłuszcz), prawdziwym problemem jest cienka warstwa brudu, która stopniowo buduje się w naszych szafkach kuchennych aż do dnia, w którym spójrz na nich i idź: “Myślałem, że moje szafki są białe?”

Na szczęście, oczyszczanie smaru z szafek nie jest szczególnie trudne – wymaga tylko trochę smaru do kolan, jeśli nie zrobiłeś tego przez jakiś czas. Większość szafek kuchennych (bez względu na to, czy są malowane drewno, laminat lub inny materiał) może poradzić sobie z dobrym szorowaniem. Po prostu unikaj stosowania ostrych środków czyszczących, takich jak wybielacz lub zbyt szorstka szorowaczka, jak wełna stalowa, aby uniknąć zarysowania wykończenia (dobrze jest przetestować każdą nową metodę czyszczenia w miejscu poza zasięgiem wzroku).

W zależności od tego, jak często gotujesz i cyrkulujesz w kuchni, jest to praca, którą możesz wykonywać co kilka miesięcy lub raz w roku. Ale jeśli robisz nawyk niszczenia szafek w tym samym czasie, gdy zetrzesz swoje blaty lub backsplash po ugotowaniu posiłku, możesz iść o wiele dłużej, zanim będziesz musiał zrobić głębokie czyszczenie. Oto jak poradzić sobie z tłustymi szafkami kuchennymi.

Oczyść obszar: Połącz kilka kropli płynu do mycia naczyń z ciepłą wodą w wiadrze lub dużej misce. Namocz gąbkę w roztworze, wyciśnij ją, a następnie naciśnij i przytrzymaj gąbkę na szafce, aby jeszcze bardziej rozpuścić tłuszcz, a następnie delikatnie wyszczotkuj go ruchem okrężnym. Przepłucz i powtórz. “Src =” https://atmedia.imgix.net/b1f64bfab728aed1321473903f3cccb2b10de89b?w=160&h=160&fit=crop “>

Jeśli to nadal nie działa, spróbuj octu: Połącz równe części destylowanym białym octem i ciepłą wodą w butelce ze sprayem. Spritz na miejsce, siedź przez pięć minut, a następnie spłucz go ściereczką i ciepłą wodą. “Src =” https://atmedia.imgix.net/c96f8ff5249e004ddcd779d9c4d51cfe23469db9?w=160&h=160&fit=crop “>

Jak uzyskać lepki Smar do smażenia z szafek

Co będziesz potrzebował

 • Ciepła woda
 • Czyści ścierki do naczyń
 • Płyn do mycia naczyń
 • Wiadro
 • Gąbka
 • Proszek do pieczenia
 • Destylowany ocet
 • Czyste ręczniki
 • miska
 • Rozpyl butelkę

Instrukcje

 1. Wytrzyj małą sekcję: Planuj pracę na małym obszarze (około sześć cali kwadratowych) na raz. Aby rozpocząć, należy uruchomić czystą ściereczkę w ciepłej wodzie i delikatnie wytrzeć miejsce, aby zmiękczyć rozprysk tłuszczu.
 2. Oczyść obszar: Połącz kilka kropli płynu do mycia naczyń z ciepłą wodą w wiadrze lub dużej misce. Namocz gąbkę w roztworze, wyciśnij ją, naciśnij i przytrzymaj gąbkę na szafce, aby jeszcze bardziej uwolnić smar, a następnie delikatnie wyszoruj go ruchem okrężnym. Wypłukać i powtórzyć.
 3. Spróbuj delikatnego szorowania: Jeśli brud nie odpadnie, połącz równą ilość ciepłej wody i sody oczyszczonej w misce i zamieszaj w pastę. Zastosuj pastę do plam tłustych i pozostawić do wyschnięcia, następnie usuń pastę czystą szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie.
 4. Jeśli to nadal nie działa, spróbuj octu: Połącz równe części destylowanym białym octem i ciepłą wodą w butelce ze sprayem. Spritz na obszar, siedź przez pięć minut, a następnie spłucz go ściereczką i ciepłą wodą.
 5. Wysuszyć szafkę: Po usunięciu smaru osusz powierzchnię czystym, suchym ręcznikiem, aby płyn nie dostał się pod wykończenie.

Добавить комментарий

*

65 − 60 =