Czy ostatnio w twojej kuchni było trochę ciemno? O ile żarówka nie zgasła, prawdopodobnie twoje okna są brudne. (Przepraszam, że to nowina!) To nie twoja wina: okna w kuchni są dość brudne, dość szybko – rozpryskujące się smary i para mogą wyrzucać maleńkie cząstki jedzenia w całym pomieszczeniu – tworząc cienki, szary film na twoim przyzwyczajeniu jasne okna.

Możesz nie zauważyć tego filmu dzień po dniu, ale z biegiem czasu może on blokować światło słoneczne i być trudniejszym do czyszczenia. Tak więc około dwa razy w roku, poświęć czas na wyczyszczenie wnętrz okien. Zrób to w pochmurny dzień, ponieważ bezpośrednie działanie promieni słonecznych może spowodować, że roztwór czyszczący wyschnie zbyt szybko, pozostawiając smugi. Kiedy już przyzwyczaisz się do tych dwuletnich sprzątań, każde okienko powinno zająć kilka minut, a wyniki – jaśniejsza i jaśniejsza kuchnia – są tego warte.!

Możesz wybrać środek do czyszczenia okien komercyjnych, aby wykonać to zadanie, lub możesz ulepszyć swój własny środek czyszczący przy użyciu produktów gospodarstwa domowego, które prawdopodobnie posiadasz.

Moc octu

Wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć własny program do czyszczenia okien? Trochę białego destylowanego octu i gorącej wody. Widzisz, ocet jest kwaśny (bardziej kwaśny niż kawa i sok pomarańczowy!), A to sprawia, że ​​jest tak dobry w przeciwdziałaniu icky buildups – zwłaszcza rzeczy, które mają tendencję do zbierania w oknach. Najlepsza część? Nie pozostawi za sobą smug!

Więcej sposobów na użycie octu: 10 sposobów użycia naturalnej magii octu do czyszczenia Twojej kuchni