Pierwszy zestaw serwetek, które pamiętam, to była para w kolorze kremu, podarowana mi jako prezent. Były urocze po wyjęciu z pudełka, ale nie zachowały uroku długo. Wystarczyło kilka pysznych obiadów i kilka leniwych prań, żeby zepchnąć je na tył mojej szafy z bielizną. Obskurne, poplamione białe serwetki są po prostu zbyt smutne.

Potem przez kilka lat zmywałem serwetki, przekonane, że są zbyt wybredne do regularnego użytku. Ale pewnego dnia, sześć lat temu, podczas przeglądania Sur La Table i poczucia głodu, kupiłem parę kolorowych, wzorzystych serwetek. Co ja zrobiłem? Okazuje się, że odkryłem sekret używania serwetek w domu.

Ciemne lub kolorowe serwetki są – śmiem to powiedzieć? – niskie koszty utrzymania.

Naprawdę. To prawda.

Nawet proste, bawełniane i lniane serwetki, a nie specjalne wersje z plamami, są dość łatwe w obsłudze. Zauważyłem, że wszelkie pozostałości plam, które nie pojawiają się w praniu, są zamaskowane przez ciemny kolor lub wzór i są ledwo dostrzegalne. Ten scenariusz jest, z oczywistych względów, zdecydowanie lepszy od mnie, wrzeszczącego: “Out, przeklęte miejsce!” w kółko podczas wyrzucania OxiClean do miski moczenia.

Dlaczego serwetki są cudowne

Kiedy odkryłem, jak łatwe mogą być serwetki z tkaniny, rozwinąłem dla nich zupełnie nowe uznanie. Serwetki z tkanin są jednym z luksusowych drobiazgów domowych, takich jak świeże kwiaty, i im częściej ich używam, tym bardziej czuję, że mam lepszy koniec umowy. W zamian za (teraz) bezbolesny ładunek prania (szczególnie, gdy składam serwetki zaraz po wyjęciu z suszarki), dostaję coś pięknego na mój stół przy każdym posiłku, bez względu na to, jak mały lub smutny lunch na biurko – ten posiłek może być.

A czy widziałeś tam, gdzie są piękne ciemne lub wzorzyste serwetki? Wystarczy spojrzeć na te lub te na początek.

W tym momencie możesz pomyśleć, że codzienne używanie serwetek oznacza, że ​​muszę prać przez cały czas. Nie całkiem! Ponieważ większość posiłków w moim domu nie jest brudna, paluszki obijane palcami, kiedy sama kładę sobie serwetkę, zwykle mogę użyć tej serwetki na dzień lub dwa przed pójściem do kosza. Muszę tylko śledzić, która serwetka jest moja, a która jest moim mężem, i jesteśmy dobrzy.

Związane z: Jak często należy czyścić swoje serwetki z tkaniny?

Czy regularnie używasz serwetek z tkanin? Czy unikasz białych serwetek (cringe) i polegasz na kolorowych serwetkach (yay!), Czy znalazłeś sposób, by pokochać i żyć zarówno?