Metoda czyszczenia żeliwa jest czymś w rodzaju tradycji przekazywanej pokoleniom wraz z samym naczyniem. Niektórzy kucharze i diecerzy żeliwni nie mają odwagi pozwolić, by stali w pobliżu wody, a tym bardziej mydła, a jedna rdza może rzeczywiście wpaść do księgi niewybaczalnych grzechów dla niektórych Południowców..

Ale nie obawiaj się: podczas wizyty w fabryce Loży w Tennessee nauczyliśmy się właściwego sposobu przywracania zardzewiałego żeliwa od samych ekspertów. Kilka prostych kroków w domu może przywrócić zardzewiałe naczynia z żeliwa do stanu gotowego na gotowanie!

Jak przywrócić Rusty Żeliwne Skillet:
Obejrzyj wideo

Niezależnie od stopnia rdzy, istnieją opcje poza wyrzucaniem zardzewiałego żeliwa. W przypadku silnej rdzy, która pokrywa większość powierzchni naczynia, zabierz ją do warsztatu, aby ją wypiaskować i przywrócić do surowego żeliwa, a następnie natychmiast zaprawić. Możesz zacząć od czwartego kroku tutaj lub skorzystać z poniższego samouczka.

Jak sezonować żeliwny skillet

(Źródło zdjęcia: Kitchn)

Najczęściej zaniedbanie lub wilgoć powoduje tzw. “Rdzewienie profilu”, które można zobaczyć i poczuć na naczyniu. Na szczęście rdzewienie profilu można łatwo usunąć w domu po południu. Wykonaj kroki opisane w tym poście, a wszystko będzie gotowe.

Umyj patelnię dokładnie: Umyć żeliwną ciepłą wodą i łagodnym mydłem do naczyń. W razie potrzeby szorować szczotką z włosia lub gąbką z siatki. “src =” https://atmedia.imgix.net/fa0193c87117bb217e6ffa93a66a815fa93b1165?w=160&h=160&fit=crop “>

Przykryj patelnię powłoką oleju: Nałóż niewielką ilość oleju roślinnego (lub oleju do smażenia) na cały kawałek, w tym na dno i uchwyt. Używaj tylko niewielkiej ilości, aby uniknąć lepkiej powierzchni. “src =” https://atmedia.imgix.net/b6727ceedbeb43c6114a732db1a3f59cb7155e9f?w=160&h=160&fit=crop “>

Umieść patelnię w piekarniku: Umieść żeliwę do góry nogami na górnym stojaku szafy. Umieść arkusz folii aluminiowej lub arkusz do pieczenia z folii na dolnym statywie, aby uchwycić wyciek oleju. Podgrzewaj żeliwo przez jedną godzinę w temperaturze 350 stopni. “Src =” https://atmedia.imgix.net/5fb24f7efbd3f30a0dbf65cb60f99e9cd5c4e862?w=160&h=160&fit=crop “>

Jak przywrócić Rusty Żeliwny Skillet

Czego potrzebujesz

 • Wełna stalowa
 • Płyn do mycia naczyń
 • Szczotka do szorowania, gąbka do szorowania lub gąbka
 • Ręcznik do naczyń lub ręczniki papierowe
 • Olej roślinny (lub wybrany olej kuchenny)
 • Folia aluminiowa
 • Piekarnik

Instrukcje

 1. Usuń całą rdzę: Użyj cienkiej wełny stalowej, aby usunąć rdzę z dotkniętych obszarów. Pokonaj patelnię, aż obszar wróci do surowego żeliwa.
 2. Umyj patelnię dokładnie: Umyć żeliwną ciepłą wodą i łagodnym mydłem do naczyń. W razie potrzeby szorować szczotką z włosia, delikatnym szorowaniem lub gąbką siatkową.
 3. Wysuszyć patelnię: Dokładnie osusz żelazko natychmiast za pomocą czystego ręcznika lub ręczników papierowych.
 4. Przykryj patelnię powłoką oleju: Nałożyć niewielką ilość oleju roślinnego (lub oleju do gotowania) na cały kawałek.
 5. Nie zapomnij o dnie i uchwycie: Podczas natłuszczania nie zapomnij o dnie i uchwycie. Używaj tylko niewielkiej ilości, aby uniknąć lepkiej powierzchni.
 6. Umieść patelnię w piekarniku: Umieść żeliwę do góry nogami na górnej półce piekarnika. Umieść arkusz folii aluminiowej lub arkusz do pieczenia z folii na dolnym statywie, aby uchwycić wyciek oleju. Podgrzewaj żeliwo przez jedną godzinę w temperaturze 350 ° F.
 7. Przed użyciem należy ostudzić patelnię: Wyłącz ciepło, pozwól żelowi ostygnąć, a następnie wróć do gotowania!

Więcej na temat żeliwa

 • Jak sezonować żeliwny skillet
 • Dlaczego żeliwny patelnia jest kluczem do lepszego gotowania na parze
 • 35 sposobów na kochanie swojej żeliwnej rynienki
 • Wszystkie rzeczy, których nigdy nie robię na mojej żeliwnej patelni
 • 5 mitów naczyń żeliwnych
 • Najlepszy sposób suszenia żeliwnego rynienka
 • Przechowuj swój żeliwo w tej rzeczy, aby trwać dłużej

Добавить комментарий

*

9 + 1 =