Przechowywanie serów jest jednym z tych mętnych tematów. Jeśli kupisz naprawdę fajny ser, nie chcesz zepsuć go brakiem umiejętności rodzicielskich, prawda? Nawet jeśli kupujesz sery o średnim poziomie, to wciąż jest ser i chcesz go traktować jak klejnot.

Być może wiesz, jak ty nie powinien przechowywać ser. Ale czy wiesz, jak powinieneś? Właściwa konserwacja sera jest łatwiejsza niż myślisz.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć: mimo że często przychodzi to w ten sposób, NIE przechowuj sera w plastikowym opakowaniu! Zawijanie sera bezpośrednio w plastiku jest równoznaczne z uduszeniem smaku. Ser jest żywym, oddychającym człowiekiem, a zamknięcie go w powietrzu to tylko najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić. Dodatkowo, folia z tworzywa sztucznego ma smak i wystarczy zaledwie jeden dzień, aby ten aromat zaczął wchodzić w twarz sera.

Najlepszym sposobem przechowywania sera jest papier serowy. Kolejną najlepszą rzeczą (i prawdopodobnie łatwiejszym sposobem, jeśli nie masz pod ręką papieru z sera), jest zawinięcie sera najpierw w pergamin lub woskowany papier, a następnie luźno w plastikowym opakowaniu lub plastikowym worku. Ta metoda zapewnia trochę oddychalności dla sera bez wysuszania go.

Owiń ser: Przynieś krawędzie papieru do góry i wokół sera, marszcząc je, aby uzyskać czyste, zgięte fałdy. Możesz użyć taśmy do zabezpieczenia, jeśli chcesz. “Src =” https://atmedia.imgix.net/8dcdd664a233afc23d39851d5e8e03c4821631b9?w=160&h=160&fit=crop “>

Dodaj kolejną warstwę ochrony: Luźna warstwa plastikowego opakowania lub nawet plastikowa torebka pomoże utrzymać zapach lodów w serze. “Src =” https://atmedia.imgix.net/f0f2fbc379f1a38ea27f7ed1afc97fa625a02bc2?w=160&h=160&fit=crop “>

Jak owinąć i przechowywać ser

Czego potrzebujesz

  • Ser
  • Papier serowy

Instrukcje

  1. Przygotuj ser: Umieść pergamin lub woskowany papier płasko na swoim blacie i ułóż nie owinięty klin na górze.
  2. Owiń ser: Przynieś krawędzie papieru do góry i wokół sera, marszcząc je, aby uzyskać czyste, zgięte fałdy. Możesz użyć taśmy do zabezpieczenia, jeśli chcesz.
  3. Oznacz ser: Oznacz papier odmianą sera i datą.
  4. Dodaj kolejną warstwę ochrony: Luźna warstwa plastikowego opakowania lub nawet plastikowa torebka pomoże utrzymać zapach lodów w serze.
  5. Włóż to do lodówki: Przechowuj ser w najcieplejszej części lodówki, tak jak w serze lub szufladzie na warzywa. Jeszcze lepszą metodą jest oznaczenie dużego kontenera Tupperware jako domu twarogowego, w którym mogą mieszkać wszystkie kawałki sera.

Uwaga

  • Nie zapomnij o swoim serze, gdy będzie on w twojej lodówce! Najlepiej byłoby kupić tyle sera, ile myślisz, że będziesz go spożywać w jednym lub dwóch posiłkach. Spróbuj częściej przynosić do domu małe ilości, tak abyś Ty nie rób tego trzeba go przechowywać, ponieważ domowe lodówki żerują na tych niezjedzonych, zapomnianych klinach.

Nora Singley jest zapalonym miłośnikiem sera, a przez pewien czas była Cheesemongerem i dyrektorem kursu sera w sklepie z serami Murray w Nowym Jorku. Obecnie jest asystentką szefa kuchni w The Martha Stewart Show.

Добавить комментарий

*

+ 71 = 76