Niezależnie od tego, czy masz wykładzinę od ściany do ściany, czy tylko kilka dywanów, twoje dywany z czasem się biją. Chodzisz po nich codziennie, rozlewasz je i odkurzasz je rzadziej, niż prawdopodobnie powinieneś. Dodatkowo, więcej niż inne powierzchnie w twoim domu, takie jak ściany lub podłogi, dywany są porowate. Są one wykonane z włókien, z wieloma zakamarkami między splotami lub palami, co oznacza, że ​​istnieje wiele miejsc do pochłaniania zapachów.

Dym jest ciężkim zapachem – może to nawyk, albo coś spaliłeś w piecu, albo miałeś pożar (to nam się ostatnio przytrafiło, gdy nasz kominek dramatycznie źle działał!). Zwierzęta domowe to kolejne. Mam na myśli, że kocham psy, ale niektóre rasy mają ładny charakterystyczny zapach, który mogą kochać tylko te taty i mamusie.

Możesz wyczyścić dywan na plamy lub parę – oczyść go w celu dezynfekcji, ale jeśli dywan ma inny kształt i po prostu zauważasz uporczywy zapach w pomieszczeniu, możesz go odświeżyć. Na szczęście możesz już mieć potrzebne narzędzie w swojej spiżarni!

Dlaczego warto stosować sodę do pieczenia na swoim dywanie

Soda oczyszczona jest sprawdzonym pochłaniaczem zapachów, a ponadto jest tania i całkowicie naturalna. “Cząstki sody oczyszczonej wnikają głęboko w dywan, mijając punkt, którego nawet nie widać, aż do podstawy, aby pochłonąć i zneutralizować nieprzyjemne zapachy. Cząsteczki można następnie podnieść próżniowo, pozostawiając dywan pachnie jak, cóż, nic! ” mówi dr Steven A. Bolkan, dyrektor ds. badań i rozwoju w Church & Dwight (firma macierzysta Arm & Hammer).

Kolejna zaleta sody oczyszczonej do dezodoryzacji? Jest to suchy dezodorant, w przeciwieństwie do niektórych rozpylaczy, które robią to samo, więc nie musisz się martwić o nadmierne nasycenie dywanu (lub innej tapicerki) i potencjalnie uzyskanie plam z wody, generując pleśń i bakterie (jeśli nie wyschnąć) lub przyciągnąć brud, jeśli ktoś w twoim domu zrobi na dywanie krok, zanim wyschnie. Dezodoryzacja za pomocą sody oczyszczonej jest bardzo łatwa. Oto jak to zrobić.

Dodaj sodę do pieczenia: Spryskaj sody obficie na całym dywanie – od razu po wyjęciu z pudełka lub za pomocą sita o drobnych oczkach. Jeśli masz głęboki dywan, posypuj małe sekcje na raz, a następnie sody do pieczenia ułóż palcami, zanim przejdziesz do następnej sekcji. “Src =” https://atmedia.imgix.net/be91b788b9fb555702982cf809f6d1e5db4baeb9? w = 160 & h = 160 i dopasowanie = przycięcie “>

Odkurzać: Odkurz soda oczyszczona. “Src =” https://atmedia.imgix.net/c3967d7747627959f72eaf2f29cc7d0d9b12c819?w=160&h=160&fit=crop “>

Jak odświeżyć Twój dywan Naturalnie z Sody oczyszczonej

Co będziesz potrzebował

  • Jedno pudełko sody oczyszczonej
  • Odkurzać

Instrukcje

  1. Przenieś swoje meble: Usuń wszystkie meble z dywanu, aby uzyskać dostęp do całej powierzchni. Odkurz dywan, aby usunąć wszelkie zabrudzenia, gruz lub sierść zwierząt. (Nie należy wykorzystywać tej okazji do czyszczenia punktowego, ponieważ chcesz, aby dywan był suchy na następny krok.)
  2. Dodaj sodę do pieczenia: Spryskaj sody obficie na całym dywanie – od razu po wyjęciu z pudełka lub za pomocą sita o drobnych oczkach. Jeśli masz dywan z grubymi włosami, posypuj małe sekcje na raz, a następnie sody do pieczenia ułóż palcami, zanim przejdziesz do następnej sekcji.
  3. Pozwól mu usiąść: Zaczekaj kilka godzin lub najlepiej na noc, aby soda oczyszczona pochłonęła zapachy.
  4. Odkurzać: Odkurz soda do pieczenia.
  5. Wymień meble: Odłóż wszystko tam, gdzie należy i gotowe!

Uwagi

  • Zaczekaj, aż wykonasz ten projekt tuż przed snem lub innym razem, gdy nie oczekujesz ruchu pieszego w pokoju, ponieważ zajmuje to trochę czasu.
  • Jeśli zapach utrzymuje się, powtórzyć proces. “Soda oczyszczona ma punkt nasycenia, w którym wchłonął cały zapach, jaki może, chociaż naprawdę zajmuje dużo zapachu, aby dostać się do tego punktu. W przypadku szczególnie śmierdzących obszarów, wykonaj tę samą procedurę dwa razy, aby wydobyć więcej zapachu “, mówi Bolkan.

Добавить комментарий

*

30 − = 23