Bądźmy szczerzy: podczas gdy nigdy nie zbaczamy z niektórych artykułów spożywczych (pozostanę na zawsze lojalni wobec Snowville Creamery i La Croix), znalezienie czegoś nowego w sklepie spożywczym jest ekscytujące. I wiesz co? Znalezienie dla ciebie tych nowych rzeczy to bardzo realna praca. Szczęśliwi ludzie, którzy to robią, nazywani są kupującymi artykuły spożywcze.

Są ludzie, którzy płacą za każdy jogurt, kozi ser, kale i popsicle, zanim trafią na półki lokalnego rynku. Oto mały wgląd w ekscytujące życie ludzi, którzy decydują o tym, co jest w twoim sklepie.

Po pierwsze: znajdź jedzenie

Podczas gdy producenci żywności stale wysyłają i upuszczają próbki, najskuteczniejszym sposobem na znalezienie nowych produktów jest pokonanie wielu kilometrów stoisk z oświetlonymi fluorescencyjnie wystawami. Zestaw kupujących, producentów i tysiące wykałaczek do sklepów spożywczych pokazuje, co nowego w opakowaniach konsumpcyjnych (CPG).

W przypadku żywności naturalnej chodzi przede wszystkim o produkty naturalne Expo East i West, a w przypadku specjalnej żywności, Special Food Association organizuje letnie i zimowe pokazy kulinarne, w tym takie, które właśnie zakończyły się w Nowym Jorku. Istnieją dziesiątki pokazów stołowych dystrybutorów.

Poza pokazami kupujący śledzą świat wydawnictw i restauracji, ponieważ są kluczem do przewidywania trendów w jedzeniu, zanim staną się widoczne. Portlandia skituj tematy lub kategorię w menu rozwijanym Applebee’s.

Dalej: What Matters Beyond Taste

Kupujący nie wybierają produktów wyłącznie na podstawie smaku. Oto kilka informacji od Rebecca Plaza-Ponte z Market District i Stacey Breidenstein z Salt Lake City w Liberty Heights Fresh.

Opakowanie

Czy pudełko lub torba mówi, czym jest przedmiot? Czy są odpowiednie hasła? Czy projekt jest czysty i czytelny? A oto jeden: czy pasuje na półce? Opakowanie to sposób, w jaki my, jako konsumenci, możemy powiedzieć, co jest w środku. Pierwsze wrażenia są najważniejsze.

Składniki

“Czyste” składniki są dziś kluczem. Jako konsumenci mówiliśmy głośno o takich rzeczach jak wypełniacze, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy i dodatki. Na szczęście dla nas, sklepy spożywcze słuchają.

Miejsce na półce

Chociaż nie może być końca dla firm NACO chip, istnieje koniec ilości miejsca w tym dziale. Kupujący uważnie biorą pod uwagę to, co jest już w danej kategorii i starają się unikać powtarzających się elementów.

Sezonowość

Sklepy myślą nawet z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem. (Tak, detaliści wybrali już swoje oferty wakacyjne na rok 2015). Nie tylko muszą przewidywać, co będzie popularne w ciągu pół roku, ale muszą także określić, jak popularne będzie to. Czy te dyniowe przyprawy – whatevers – bądź czymś, co kupujesz raz w tygodniu lub trzy razy w tygodniu?

Recenzje kategorii

W przypadku większości sprzedawców detalicznych kategoria – taka jak sos, lody lub dodatki do zdrowia i urody (HBA) – jest badana raz lub dwa razy w roku. Przyjrzyj się ruchem każdego produktu, aby zobaczyć, jak często każdy przedmiot się sprzedaje, a obecni producenci mają możliwość przedstawienia nowych elementów, które należy rozważyć. Rozszerzają asortyment linii i nowe smaki przed kupującymi, mając nadzieję, że po czterech dniach degustacji salsy lub makaronów lub sosów sałatkowych zostaną wybrane ich.

Produkty wolno sprzedające mogą zostać wycofane podczas tych przeglądów, a po tych przeglądach rysowane są nowe schematy półkowe, a na półkach sklepowych pojawiają się nowe linie.

Poznaj dwóch kupujących artykuły spożywcze

To jest duży obraz. Oto teraz wywiady z dwoma prawdziwymi kupującymi artykuły spożywcze.

Rebecca Plaza-Ponte, Kupujący ser (dawny nabywca sklepu centralnego) Dzielnica rynkowa

(Źródło: Giant Eagle, Inc.)

Miłość do jedzenia: Aby być doskonałym nabywcą, musisz zadbać o swoich klientów, co najważniejsze, i musisz mieć pasję do jedzenia. Najlepsi ludzie, których znam w branży, uwielbiają jedzenie. Kochają całe doświadczenie.

Lista do przeczytania: Czytamy wiele publikacji. Bon Appetit, jedzenie i wino, stolik do degustacji, nawet dobre gospodarstwo domowe (pisali o czymś zwanym prochem wieprzowym, którego jeszcze nie widziałem na żadnych targach).

Na półce: Mówimy dużo o przyprawach tego lata. Zyskują popularność. Niedawno znaleźliśmy Bandar Foods Masala Spiced Tomato Ketchup. Sir Kensington nie jest nowy, ale jest to kolejna wyjątkowa przyprawa, którą można znaleźć na naszych półkach. Pod koniec lipca pojawiły się te chipsy z tortilli, które są podobną do Doritos opcją dla naturalnego świata – boczku habanero. Ciągle jadłam próbki na wystawie, co nie zdarza się często. Jest tak dużo do jedzenia, że ​​kiedy wrócisz po więcej, wiesz, że to dobrze.

Stacey Breidenstein, Kierownik sklepu, Liberty Heights Fresh

(Image credit: Liberty Heights Fresh)

W podróży: Ilekroć podróżuję, odwiedzam innych dobrych sprzedawców żywności, aby zobaczyć, co oni magazynują. I mam na myśli, nawet jeśli to tylko wakacje, a nie podróż służbowa, wciąż szukam sklepów spożywczych, sklepów ze zdrową żywnością i sklepów specjalistycznych.

Na opakowaniu: Produkty z tandetnym opakowaniem nie jive z naszym sklepie. Ważne jest także pakowanie, które pasuje do wyświetlaczy. Jeśli puszka wygląda ładnie, ale nie można jej układać w stosy, trudniej jest ją reklamować.

Lista do przeczytania: Cyfrowy biuletyn od Stowarzyszenia Żywności Specjalnej i Magazynu Specjalności Żywnościowych, Naturalnego Wyrobu Żywności, Magazynu Kultury, Cook’s Illustrated oraz magazynu Żywności i Wina. Uwielbiam Heritage Radio Network i słucham wielu ich podcastów. Odkryłem nowe produkty od sera do octu, słuchając tych podkastów i potrafię gotować i czyścić, słuchając!

Na półce: Doma Coffee Roasters właśnie wydali swoją letnią Lovin ‘Ethiopian Yirgacheffe Gelana Abaya. Prażą jedne z najlepszych kaw w kraju. Ich opakowanie jest zabawne, żywe i zrównoważone.

American Spoon z Michigan produkuje piękne przetwory z dużą ilością owoców Michigan. Mają też świetną linię grillowanych dodatków, w tym sosy do grilla z klonu i wiśni oraz smakołyki w czerwonej papryce, kaparach i koperkach oraz pomidorach z pomidorów.

Batony energetyczne Bearded Brothers są produkowane w Austin w Teksasie. Odkryliśmy tę firmę na Expo West w tym roku i uwielbialiśmy smak barów i jakość składników. Przez lata nosiliśmy Kate’s Real Food Bars (uwielbiamy Kate i jej pyszne, organiczne batoniki), ale chcieliśmy dodać kolejną ofertę baru typu “chodź i idź” do uprawiania turystyki pieszej lub pomiędzy zajęciami.