Spójrzmy prawdzie w oczy – gotowanie to bałaganiarska praca. Kiedy próbujesz przynieść do domu bekon i usmażyć na patelni, ten tłuszcz rozpryskuje się w każdy możliwy sposób. Z biegiem czasu rozpryskuje się tłuszcz i pozostawia resztki na wszystkich powierzchniach kuchennych, ale odpręża się – mamy rozwiązanie, które oczyszcza tak łatwo, jak czyści, myje, spłukuje i robi!

Ściereczki do czyszczenia z mikrofibry z serii AmazonBasics, zestaw 24 sztuk
13

Nie zawsze łatwo jest wytrzeć, zwłaszcza jeśli chronisz rodzinę, gdy zbliża się pora obiadowa, ale zaraz po tym pojawia się scenariusz idealnego świata. Im dłużej te splattery i plamy będą siedzieć, tym trudniej im będzie wysiąść później.

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Jak często będziesz potrzebować nadać ściankom, tapicerom i szafom głębsze, dokładniejsze czyszczenie, zależy od tego, jak często gotujesz i robisz tłuste pieczywo.

Kiedy nadejdzie czas, podstawowym procesem jest zmiękczenie smaru i brudu ciepłą wodą, a następnie czyszczenie gąbką nasączoną ciepłą wodą z mydłem, a na koniec osuszyć za pomocą płaszcza, aby uniknąć resztek, które przyciągną brud i brud. Uporczywe plamy mogą wymagać leczenia środkiem do pieczenia sody oczyszczonej lub spritzu z destylowanego białego octu.

I dobra wiadomość – bez względu na powierzchnię, czy to szafki drewniane, kafelki, czy pomalowane ściany, ten sam proces (i środki czyszczące) wykonają zadanie. Mimo, że zawsze powinieneś najpierw sprawdzić test i użyć łagodnych ruchów szorujących, aby usunąć tłuszcz.

Przygotuj rozwiązanie do czyszczenia: Połącz kroplę lub dwie ciecze do mycia naczyń z ciepłą wodą w wiadrze. Zanurz gąbkę w roztworze. “Src =” https://atmedia.imgix.net/30c088e2acbe59bd5d6d59908345c977beee0934?w=160&h=160&fit=crop “>

Wezwij posiłki: Dla uporczywych plam tłustych połącz szklankę 1 filiżanki ciepłej wody i 1 szklankę sody oczyszczonej w misce i zamieszaj w pastę. Nałóż pastę na tłuste plamy i pozostaw do wyschnięcia. Usuń pastę czystą, miękką ścierką. Jeśli plamy i plamy z tłuszczu są nadal widoczne, połącz równomiernie ocet z ciepłą wodą w butelce ze sprayem. Natryskiwać na smar; siedź przez 5 minut. “src =” https://atmedia.imgix.net/312add68115544934369493bc3f174f4e8e12f57?w=160&h=160&fit=crop “>

Jak czyścić tłuste kuchenne ściany, podkłady i szafki

Co będziesz potrzebował

Kieszonkowe dzieci

 • Papierowe ręczniki
 • Ciepła woda
 • Czyści ścierki do naczyń
 • Płyn do mycia naczyń
 • Gąbka
 • 1 szklanka sody oczyszczonej
 • Destylowany ocet
 • Czyste ręczniki

Sprzęt

 • Wiadro
 • miska
 • Rozpyl butelkę

Instrukcje

 1. Plama: Natychmiast zetrzyj wszelkie plamy tłuszczu lub plamy z powierzchni kuchennych ręcznikiem papierowym.
 2. Następnie zmiękcz resztkowe splattery: Umyć czystą ściereczkę w ciepłej wodzie i delikatnie wytrzeć smary, aby zmiękły.
 3. Przygotuj rozwiązanie do czyszczenia: Połącz kroplę lub dwie ciecze do mycia naczyń z ciepłą wodą w wiadrze. Namoczyć gąbkę w roztworze.
 4. Użyj gąbki: Odkręć gąbkę i naciśnij i przytrzymaj, aby wysmarować rozpryski, a następnie delikatnie przetrzyj powierzchnię ruchem okrężnym.
 5. Wezwij posiłki: Dla uporczywych plam tłustych połącz szklankę 1 filiżanki ciepłej wody i 1 szklankę sody oczyszczonej w misce i zamieszaj w pastę. Nałóż pastę na tłuste plamy i pozostaw do wyschnięcia. Usuń pastę czystą, miękką ścierką. Jeśli plamy i plamy z tłuszczu są nadal widoczne, połącz równomiernie ocet z ciepłą wodą w butelce ze sprayem. Natryskiwać na smar; siedźmy przez 5 minut.
 6. Spłucz powierzchnię: Przeprowadź ściereczkę w ciepłej wodzie i delikatnie spłucz powierzchnię. Następnie osusz powierzchnię za pomocą czystego ręcznika.

Uwagi

 • Unikaj stosowania nierozcieńczonego wybielacza, który może zepsuć farbę lub poplamić inne powierzchnie.

Добавить комментарий

*

+ 75 = 83