W tym miesiącu mamy misję, by uwieść cię z bakłażanem i przyjęliśmy szeroki mandat, by przedstawić cię purpurowemu facetowi we wszystkich kształtach i formach – w tym, cóż, tylko purpurowej części. Bakłażany są w najpiękniejszych pasach i odcieniach, co jest jedną z ich przyjemności. Dlaczego nie rozszerzyć o kuchnię bakłażana? Wydaje się odważny, tak – trochę śmiały, ale te 10 kuchni pokazuje, jak farba inspirowana bakłażanem może działać tak dobrze.

10 sposobów na wprowadzenie oberżyny do kuchni za pomocą farby

(Źródło zdjęcia: Blakes London)

Dramatyczna ściana nowoczesna

  • Ściany malowane w Farrow & Ball Brinjal

Ten kolor jest odpowiednio nazwany po hinduskim słowie bakłażan, a jego mroczny dramat jest tak bujny i nowoczesny w tej współczesnej kuchni.

(Image credit: Celia James Interior Design)

Ramka dla tradycyjnych szafek

  • Ściany malowane w Farrow & Ball Brinjal

Kolejny wygląd niesamowitego Brinjal, oprawiony w kremowe szafy w tradycyjnym stylu z ciemną obramowaniem Bordeaux. Dzięki temu kolor bakłażana jest bardziej odtwarzany w tle i nie jest zbyt przytłaczający.

(Image credit: Mercedes Corbell Design)

Oszklona ściana okienna

  • Ściany malowane w Benjamin Moore Crocus Petal

Ta kuchnia pokazuje jaśniejszą stronę bakłażana w kolorze wyciągniętym z bzowych pasków na japońskich lub miniaturowych bakłażanach. Jako ramka do jasnego okna, naprawdę świeci.

(Źródło zdjęcia: John Lum Architecture)

The Complementary Corner

  • Ściana namalowana w Benjamina Moore Kalamata

Bakłażan nie musi przejmować całego życia (lub kuchni). Ta bardzo elegancka i efektowna kuchnia wykorzystuje ją w jednym rogu, aby wyruszyć na wystawny marmur z sąsiedniej ściany.

(Źródło grafiki: Red Design Studio)

Barely Bakłażan Szafki

  • Ściana namalowana w Benjamina Moore Delfina

Ten neutralny z fioletowymi odcieniami jest pustym szeptem oberżyny w kuchni i uzupełnia punchier purpurowe chwile, jak kafelki lub czajnik do herbaty.

(Image credit: Studio One-Off Architecture & Design)

Prawdziwie purpurowy gabinet

  • Szafki malowane w fioletowym kamieniu Benjamina Moore’a

Ta raczej skandaliczna purpura jest jedynym barwnym elementem w tej eleganckiej kuchni w stylu industrialnym. Jeśli fiołek jest twoją miłością, to utrzymywanie wszystkiego innego w stanie subtelnym i gładkim to dobry sposób, aby go zaspokoić.

(Źródło: Christopher Peters)

The Charmingly Lilac Island

  • Wyspa namalowana w Brassica przez Farrow & Ball

Tylko jedna z wielu angielskich kuchni, które zawierają odcienie bakłażana – co takiego uwielbiają angielscy kucharze, którzy uwielbiają ten kolor? Ta cudownie wyrafinowana purpura z Farrow & Ball ma wystarczająco dużo czerni, aby mogła być dorosła.

(Źródło zdjęcia: Alison Kandler Interior Design)

The Pleasingly Purple Cottage Island

  • Wyspa malowana na zamówienie w kolorze oberżyny, podobna do Sherwin-Williams Berry Bush

Kolejny przykład tego, jak bakłażan może być dobrodziejstwem dla twojej wyspy. Reszta kuchni powinna być wyciszona i klasyczna, a na jednym środku wystrzyknąć fiolet.

(Źródło zdjęcia: Neena Corbin Kitchens)

Rocznik Nowożytna wyspa w lawendzie

  • Wyspa namalowana w Benjamin Moore Pebble Creek

Jeszcze jedna wyspa – tym razem w lawendach, która pięknie pasuje do płytki backsplash. Jest to vintage-modern wykonane z ciepłem i osobistym akcentem bakłażana Fairy Tale.

(Źródło zdjęcia: Alison Kandler Interior Design)

Zaskakująco fioletowa podłoga

  • Podłoga malowana w Dunn Edwards Spacious Sky (i Benjamin Moore Webster Green)

Oto jeden ostateczny pomysł na bakłażana w kuchni: pod stopami! Ta domowa kuchnia ma zachwycający wzór szachownicy w kolorze zielonym i niebiesko-fioletowym.

Czy masz w swojej kuchni bakłażana? Czy obejmujecie fioletową miłość w swoim wystroju, jak i na talerzu? Powiedz nam, jak!