Otwarty bar na weselu jest w zasadzie przedwczesnym prezentem, dzięki któremu możesz być wdzięcznym gościem. Pozwala ci uzyskać wszystkie drinki, które chcesz, kiedy chcesz, bez konieczności szukania bankomatu. (Dostęp do alkoholu dodaje tylko odpowiednią ilość smaru do towarzystwa, aby przyciągnąć nieznajomych i zostać nawet najbrzydszymi gośćmi na parkiecie).

Nie zmuszaj swoich gospodarzy do przemyślenia swojego stanowiska w kwestii serwowania (darmowego!) Alkoholu, korzystając z ich hojności. Oto jak poprawnie poruszać się po otwartym pasku.

1. Nie narzekaj na brak wyborów.

Okej, więc nie mają twojej marki wódki z najwyższej półki. Wszystko będzie dobrze – możesz pić alkohol bez premium na jedną noc. Albo, sapiecie, nie ma w ogóle wódki, a wasze możliwości ograniczają się tylko do piwa i wina? Państwo młodzi prawdopodobnie musieli trzymać się budżetu. Przerwij im przerwę – wesela są szalone drogie! I, kto wie, ich decyzja o ograniczeniu wyboru baru mogła być tym, co pozwoliło ci tam być.

2. Nie daj się nabrać na wszystkie darmowe drinki.

Nikt nie chce być że gość weselny. Wesela są zabawne i wszystkie – podobnie jak otwarte bary! – ale zachowuj się tak, jakbyś tam był! To prawdopodobnie nie jest twój pierwszy raz do picia i znasz swoje granice. Nie zwariuj tylko dlatego, że jest za darmo!

3. Bądź w kolejce.

Widzisz wszystkich tych ludzi stojących w barze? Tak, oni czekają. Tak jak powinieneś być. Połącz się, yo. Nikt nie lubi faceta (lub dziewczyny), który omija wszystkich i łokcie do baru. Naprawdę, jak długo może trwać linia? Pięć minut? Poczekaj. W ten sposób reszta gości nadal będzie cię lubiła pod koniec nocy.

4. Bądź grzeczny.

Barman spędza w piątek lub sobotę wieczorem na nogach obsługując ciebie, twoich przyjaciół i rodzinę … najprawdopodobniej bez jedzenia. Tak, zarabiają. Ale powinieneś jeszcze powiedzieć: proszę i dziękuję. Maniery są zawsze doceniane!

5. Poradź swojego barmana.

Nie wszystkie pary pozwalają barmanom wyłożyć słoik na napiwki (zamiast tego radzą sobie z napiwkiem na ich końcu), ale jeśli widzisz jeden, wrzuć w to trochę pieniędzy! Pijesz za darmo, więc wyrzucenie ich 10 lub 20 nie złamie banku. Plus, to powinno zagwarantować hojne zalanie i bardzo dobrą obsługę przez resztę nocy.