Pozycja: Ekran pochłaniający nieprzyjemny zapach
Cena £: 14,99 USD
Ogólne wrażenie: Smukła, bezkompromisowa konstrukcja; pasuje do dużych patelni i eliminuje splattery; pomaga zredukować zapachy kuchenne

Czuję bekon i natychmiast myślę: “Wejdź do mojego brzucha”. Jednak kilka godzin później chciałbym jakoś oczyścić ten ciężki, przewlekły zapach ze wszystkiego, co widzę. Wiem, że wielu z was czuje to samo, ponieważ “Jak wyeliminować zapachy kuchenne” jest jednym z najważniejszych pytań, które słyszymy w The Kitchn. Czy prosty ekran z rozpryskami węglowymi może być odpowiedzią?

Recenzja

Charakterystyka i specyfikacje: Występuje w średnicy 10 cali lub 13 cali – polecam 13-calowy ze względu na jego wszechstronność z różnym rozmiarem garnka i patelni. “Tkanina węglowa” jest umieszczona pomiędzy dwiema warstwami siatki drucianej, aby ułatwić filtrowanie zapachów gotowania. Ekran rozpryskowy można myć w zmywarce.
Ulubione szczegóły: Bardzo lekki, ale wytrzymały. Łatwy w użyciu i łatwy do czyszczenia. Zmniejsza aromaty gotowania.
Potencjalne problemy: Rękojeść jest plastikowa i odporna na ciepło do 400 ° F, ale zachowaj ostrożność ustawiając ekran pod kątem, który powoduje, że uchwyt jest zbyt blisko innych palników.
Splurge-godne? Tak! Stosunkowo niedrogie i bardzo przydatne
Dobry do małych kuchni? Tak! Smukła konstrukcja ułatwia wsunięcie do szafek lub poręcznych zakamarków.

Szczerze mówiąc, nie wiem, jak sobie poradziłem przez tak długi czas bez ekranu rozprysków. To było przyjemne doświadczenie w gotowaniu bekonu i smażeniu mięsa na gulaszu bez skakania za każdym razem, gdy olej uderzył mnie w ramię, albo wiedząc, że po ugotowaniu usunie tłuszcz z pieca. Ten splatter spoczywał swobodnie nad moją największą patelnią, łapiąc wszystkie splattery oleju, pozwalając jednocześnie na przepływ pary i jedzenie gotujące normalnie.

Podoba mi się pomysł, że ten ekran spełnia podwójną funkcję, zapobiegając splatterom i neutralizowanie zapachów z gotowania. Poza gotowaniem bekonu i pieczeniem mięsa, próbowałem również używać tego ekranu podczas pieczenia grzybów i karmelizujących cebuli – dwóch pokarmów, które, choć nie są sprawcami rozprysków, często zostawiają resztki zapachu w moim domu. Fakt, że musisz podnieść ekran, aby wymieszać jedzenie lub sprawdzić składniki, oznacza, że ​​niektóre aromaty uciekną z patelni bez filtrowania przez ekran, ale we wszystkich przypadkach czułem, że ekran zdecydowanie pomógł zmniejszyć ogólne aromaty i ich ” marudzić.” Szczerze mówiąc, miałem wątpliwości co do absorbujących zapach twierdzeń tego produktu i byłem zaskoczony tym, jak dobrze to działa!

Byłem także pod wrażeniem, jak łatwo jest wyczyścić ekran. Kiedy może wejść do zmywarki, myję ją ręcznie. Łatwy peeling po obu stronach z mydlaną szmatką i płukaniem pod gorącą wodą to wszystko, czego potrzeba, aby ekran znów był piskliwy.

Jestem ciekawy, jak długo tkanina węglowa jest skuteczna w zmniejszaniu zapachów kuchennych. Dożywotnia nie ma jednoznacznych informacji na ten temat, ale przedstawiciel powiedział mi, że nie mieli żadnych raportów o wyczerpaniu się filtrów! Nawet jeśli ostatecznie przestanie działać po kilku latach, mam wrażenie, że cena jest na tyle niska, że ​​zastąpienie go nowym nie byłoby zbyt.

Znajdź to! Ekran pochłaniający nieprzyjemny zapach, 14,99 USD od Lifetime Brands (via Park and Main)

Apartment Therapy Media dokłada wszelkich starań, aby testować i recenzować produkty w sposób uczciwy i przejrzysty. Poglądy wyrażone w tym przeglądzie są osobistymi opiniami recenzenta, a ta konkretna recenzja produktu nie była sponsorowana ani opłacana w żaden sposób przez producenta lub agenta działającego w jego imieniu. Jednak producent dał nam produkt do testowania i przeglądu.

(Zdjęcia 1 i 2: Emma Christensen, Zdjęcie 3: Lifetime Brands)