Tak bardzo, jak boli mnie to powiedzieć, w rzeczywistości nie potrzebujesz jednego z tych uroczych posiadaczy jajek. Wiem, że wyglądają uroczo w lodówce lub siedzą na twoim ladzie, kiedy smażysz wypieki, ale są niepotrzebne i już masz idealną rzecz do trzymania jajek.

Co to jest? Oryginalny karton, w którym weszli!

Najlepszym sposobem przechowywania jaj jest przechowywanie ich w kartonie, zgodnie z American Egg Board. Istnieją również trzy bardzo dobre powody.

1. Kartony chronią przed złamaniem.

Bardzo trudno jest wyrzucić jajko z zamkniętego kartonu i na podłogę. I nawet jeśli zrzucisz cały karton z półki w lodówce, jaja najprawdopodobniej przetrwają upadek. Tego samego nie można powiedzieć o tych małych posiadaczach.

2. Kartony utrzymują jaja świeże.

Kartony zapobiegają również absorbowaniu przez jaja silnych zapachów i smaków innych produktów spożywczych w lodówce. (Zaufaj nam: Nikt nie chce jajecznicy o smaku pizzy.) Kartony pomagają również zapobiegać utracie dwutlenku węgla i wilgoci, z których oba są kluczowe dla lepszej jakości jajek. Dodatkowo, karton ma cały ten “najlepszy przed” datownik, że ceramiczne uchwyty nie.

3. Kartony utrzymują jaja we właściwej pozycji.

Gdy jajka są umieszczane w kartonach, umieszcza się je z większym końcem. Pomaga to zachować żółtko w środku i z dala od kieszeni powietrznej wewnątrz jaja, co z kolei pomaga w zachowaniu świeżości. Jeśli masz kłopot z przeniesieniem jaj, istnieje szansa, że ​​wymienisz je niepoprawnie.

Gdzie powinien iść karton z jajkiem? Na środkowej lub dolnej półce, gdzie temperatura będzie się wahać mniej niż na drzwiach.

Przepraszam, że przekazuję złe wieści. Jeśli ty naprawdę Jeśli chcesz, możesz jeszcze kupić na biurku, powiedzmy, spinacze i pinezki.

Więcej o przechowywaniu jaj

  • Najlepsze miejsce do przechowywania jajek w lodówce
  • Jak długo można przechowywać jajka?
  • Niezbędne są jajka do lodówek?

Czy sie zgadzasz? Nie zgadzać się? Uwielbiam swój nie kartonowy pojemnik na jajka? Zapraszam do kłótni z nami; możemy to wziąć!