Szczypce stołowe, na pierwszy rzut oka, mogą wydawać się narzędziem, które należy tylko do kuchennych szuflad poważnych piekarzy. Ale redaktorzy Kitchna długo ewangelizowali użyteczność tego skromnego produktu. Zaprojektowany do cięcia ciasta, może zrobić o wiele więcej – o wiele więcej, ponieważ uważamy, że nawet osoby niebędące piekarzami mogą czerpać korzyści z posiadania w swoim arsenale. Nie masz jeszcze? Nasz wybór edytorów, Skrobak OXO Good Grips, wynosi tylko 10 USD na Amazon.

Kup to!

OXO Good Grips Skrobak i rozdrabniacz ze stali nierdzewnej, 10 USD

Skrobak ławkowy (czasami nazywany skrobaczką do ciasta) jest długim, matowym ostrzem, doskonale nadającym się do robienia szerokich, równych cięć ciasta. Ta wersja OXO ma również duży, gumowy uchwyt, który sprawia, że ​​jest wygodna i łatwa w użyciu, zapewniając dokładniejszą kontrolę. Ale nawet jeśli nie robisz własnego chleba, oto kilka z naszych ulubionych codziennych zastosowań skrobaków.

1. Przygotowanie posiłków

Krojenie i krojenie potraw podczas przygotowywania są często kuszące, aby użyć noża szefa kuchni do zeskrobywania składników w miski lub patelnie. Jest to mniej niż idealne z kilku powodów: poza tym, że tępi ostrze, noże mogą być zbyt krótkie lub zbyt zaokrąglone (lub oba!) Do tego zadania. Już wcześniej pisaliśmy o tym, jak bardzo matowe i szerokie ostrze łopatki zgarniającej idealnie nadaje się do tego zadania. Później możesz uruchomić go przy kontuarze, aby uzyskać resztki przeznaczone na kosz – kilka szerokich przeciągnięć powinno uzyskać większą część licznika. Teraz wyobraź sobie, że robisz to z nożem szefa kuchni.

2. Przecinanie bez przeciągania

Podobnie jak inne nasze ulubione tajne narzędzia wielofunkcyjne, łopatka do ryb, zgarniarka ławkowa jest również świetnym narzędziem do czystego cięcia. Nie uda ci się przedrzeć przez kawałki mięsa, ale takie rzeczy jak lasagne, ciasteczka i zapiekanki najlepiej kroi się za pomocą zgarniacza ławkowego. Tępe ostrze doskonale nadaje się również do dzielenia mielonej wołowiny w workach z zamrażarką, co ułatwia dostęp.

3. Pomiar

Podczas gdy dobrym pomysłem jest trzymanie linijki pod ręką w kuchni, wiemy, że często migruje ona do innych części domu, gdzie potrzebne są również pomiary. Skrobak stołowy OXO jest również sześciocalową linijką, podzieloną na ćwierć cala. Koniec z gałkami ocznymi!

Czy masz skrobaczkę? Podoba ci się tak samo jak my?