Zbieg kultury koktajli rzemieślniczych i show Szaleni ludzie zmusił mnie, podobnie jak wielu innych, do uświadomienia sobie, że moje mieszkanie nie było kompletne bez wózka barowego. Po wielu polowaniach, mój współlokator i ja znaleźliśmy ten Cel Jeden, który zdążył mieć klimat lat pięćdziesiątych przy złamanej cenie tysiąclecia. Kiedy napełniliśmy go winem, alkoholem i niezbędnym wiadrem z lodem, nie było miejsca na tłum w okularach.

W ten sposób przypadkowo natknęliśmy się na uniwersalne rozwiązanie dla naszego wózka barowego: okulary skał. Przeznaczone do koktajli o dużej zawartości alkoholu (czytaj: Old Fashioneds), są bardziej niż zdolne do zrobienia podwójnego obowiązku, jeśli chodzi o napoje bezalkoholowe, a także.

Chcesz w podobny sposób usprawnić obsługę swojego domowego paska? Klasyczny zestaw marki Libbey, który wyglądałby idealnie na każdym wózku barowym, jest obecnie w sprzedaży w serwisie Amazon.

Kup to!
Libbey Gibraltar 12-częściowy zestaw kamieni Rocks, 30 USD

Klasyczne napoje z niską bilą na dole, okulary ze skał to także jeden z moich ulubionych sposobów serwowania wina. Nie jest to wytworne kieliszki, ale kiedy pijemy wino w domu, to z pizzą na wynos lub makaronem na tydzień. Te okulary sprawiają, że całość jest jednocześnie zrelaksowana i elegancka, tak jak jestem Francuzką, która zawsze ma kieliszek wina z moim posiłkiem, ponieważ pourquoi pas?

Bardziej musujące, szampanowe drinki, takie jak gin i toniki lub whisky (zarówno przy silnym obrocie w naszym domu) są doskonale przejezdne w szklanym kloszu – zwłaszcza w takim zestawie, który może pomieścić do 12 uncji. A kiedy chcemy wypić drinka po kolacji, jak szczyptę szkockiej czy żytniej, okulary znów się rozejdą. Są nawet świetne jako nieco mniej zabawne (ale bardziej w każdym wieku) szkło sokowe. Naprawdę, jedyną rzeczą, której nie możemy ich użyć, jest wino musujące i napoje w stylu Martini. W przypadku obu tych napojów polegamy na okularach coupe, które były przechowywane w szafce na specjalne okazje.

Kolejny powód, dla którego kocham takie okulary z Libbey? Łatwo się układają, co oznacza, że ​​mogą również zajmować mniej cenne nieruchomości, jeśli zajdzie taka potrzeba, niezależnie od tego, czy jest to wózek barowy, czy w szafkach kuchennych. A kiedy są zrobione z wytrzymałego szkła, jeśli się zepsują, masz ich 12. Co najgorsze, Libbey produkuje te same klasyczne okulary od 50 lat, co oznacza, że ​​najprawdopodobniej będziecie mogli kupić nowy zestaw, który będzie towarzyszył starym użytkownikom przez wiele lat..