Większość nowych żeliwnych naczyń kuchennych posiada “fabryczną” etykietę, ale co to znaczy? Czy masz taką samą dobrze przyprawioną, nieklejącą powierzchnię, która sprawia, że ​​długo używana przez ciebie babcia jest takim skarbem?

Podczas naszej wycieczki po fabryce żeliwa Lodge odkryliśmy, czym jest proces przyprawiania fabryki i najlepsze sposoby na utrzymanie tej początkowej przyprawy.

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Co to jest przyprawa fabryczna?

Normalne przyprawy z żeliwa uzyskuje się, gdy tłuszcze i oleje zbierają się na żeliwie podczas regularnego użytkowania. Przyprawy fabryczne występują, gdy konkretny olej na bazie soi jest aplikowany w wysokiej temperaturze, aby umożliwić polimerom tworzenie warstwy przyprawowej porównywalnej z 10-15 rundami przypraw w domu..

Firma Lodge Manufacturing była pierwszym producentem żeliwa w fabrycznym sezonie żeliwnych naczyń kuchennych od 2002 roku. “To był całkowity moment” Aha “- mówi Mark Kelly, dyrektor ds. Public relations w Lodge Manufacturing. “Powinno tak być przez cały czas.”

(Źródło zdjęcia: Erika Tracy)

Czy kiedykolwiek będziesz musiał odrodzić się ponownie??

Początkowa przyprawa nie jest wymagana od razu po wyjęciu z pudełka, więc konsumenci mogą natychmiast korzystać z zalet sezonowanego żeliwa. Ale czy nadal potrzebujesz przyprawiania swojego fabrycznie wysezonowanego żeliwa? W rzeczy samej.

Więcej na temat przyprawiania żeliwa

  • Jak sezonować żeliwny skillet
  • Jak czyścić żeliwny skillet

Przyprawa fabryczna jest kickstartem do sztuki plastycznej przyprawy żeliwnej, ale sezonowanie to proces ciągły. Chcesz idealną, czarną, nieprzylepną patynę? Następnie przejdź do gotowania – regularne stosowanie i konserwacja to najlepszy sposób na zbudowanie upragnionej powierzchni nieklejącej.

Kilka wskazówek dotyczących przypraw od ludu w Lodge

  • Zrób pierwszy posiłek. Wszystko się uda, ale smażenie trochę bekonu daje fabryce przyprawianie jeszcze więcej dodatkowych olejów.
  • Zmaksymalizuj swoje przyprawy. Mięso szczególnie poprawia przyprawę.
  • Utrzymaj przyprawę. Przed gotowaniem rozetrzyj oliwę z całego naczynia. Po oczyszczeniu natrzeć olejem cały garnek, a następnie umieścić na palniku lub w piekarniku w niskiej temperaturze, co pozwoli na przeniknięcie olejów.