Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na majsterkowanie, czy zatrudnisz profesjonalistę, który pomoże wprowadzić zmywarkę do nowego gniazda, musisz zrobić kilka rzeczy, aby wszystko przebiegło sprawnie..

1. Wyłącz zasilanie i wodę.

Przygotowanie do instalacji poprzez wyłączenie linii doprowadzającej wodę i zasilanie istniejącej maszyny. Poświęcenie czasu na zrobienie tego, zanim pojawią się faceci z dostawą (około godziny wcześniej) dadzą linii szansę na spuszczenie wody i zapewnią, że instalacja będzie tak szybka (i tak bezpieczna!) Jak to tylko możliwe.

2. Przeczytaj instrukcję.

Użyłeś wcześniej zmywarki; wiesz, jak działają (wkładasz brudne naczynia i wyjmujesz czyste naczynia). I tak nie myślicie naprawdę przed rozpoczęciem pracy należy przeczytać instrukcję obsługi nowego urządzenia. Ale naprawdę, naprawdę powinieneś! Nie tylko da ci to podsumowanie wszystkich nowych przycisków i trybów, ale także zawiera niezbędne informacje o takich rzeczach jak temperatura, do której ma być ustawiony twój podgrzewacz wody. Nie będzie nitowania, ale jest to ważny krok.

(Źródło zdjęcia: Gina Eykemans)

3. Uruchom pusty ładunek.

Dobrym pomysłem jest poddanie pralki próbie, gdy wszystko zostanie podłączone. Pomoże ci upewnić się, że wszystkie części i rury są prawidłowo połączone i daje ci szansę na wyczucie czasu prania nowego dziecka.

Zanim rozpoczniesz cykl, warto też rzucić w filiżankę lub dwa z białego octu. Oczyści wnętrze każdego przypadkowego gruzu lub szumowiny z procesu produkcyjnego. Powtórz to “płukanie” co miesiąc, aby zachować porządek w czystości.

Czytaj więcej: Jak czyścić zmywarkę

(Źródło zdjęcia: Joe Clark)

4. Przećwicz ładowanie swojej maszyny.

Aby zoptymalizować dostępną przestrzeń w twoim komputerze, poświęć trochę czasu na zabawę z kilkoma różnymi układami ładowania (pomyśl o tym, że jest to Tetris dla dorosłych!). Twoja instrukcja może dać ci wgląd w to, co się dzieje, ale eksperymentowanie z własnymi potrawami, półmiskami i naczyniami szklanymi jest często najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń.

Związane z: Właściwy sposób ładowania naczyń dla każdej dużej marki zmywarki, jak pokazano w ich instrukcjach

(Źródło zdjęcia: Jmarkow / Shutterstock)

5. Sprawdź swój detergent.

Pomiędzy żelami, tabletkami, woreczkami i puderami istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o detergenty do zmywarek. Będziesz chciał poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, jaki rodzaj środka czyszczącego najlepiej pasuje do twojej maszyny.

W instrukcji obsługi urządzenia dowiesz się, czy musisz kupować środek nabłyszczający wraz z detergentem i jaki może być najlepszy. Musisz także pomyśleć o tym, jak twarda jest twoja woda. Jeśli Twoje potrawy są mętne, możesz rozważyć znalezienie innego detergentu.

Związane z: Mój ulubiony detergent do zmywarki (to tablet!)

Czy ostatnio kupiłeś nową zmywarkę? Jakie masz wskazówki?