Dzięki obietnicy dostarczenia chrupkiego smaku smażonych potraw, używając co najwyżej kilku łyżek oleju, frytownica powietrzna brzmi jak marzenie francuskiego fry-lover. Czym właściwie jest frytownica? Zasadniczo jest to piec konwekcyjno-parowy o dziwnym kształcie, który cyrkuluje powietrze wokół jedzenia. Zajmuje dużo miejsca na blacie i nie jest tani, a jego modele wynoszą od 70 do 300 USD.

Och, jak żałujemy, że możemy powiedzieć, że warto zrezygnować z cennej nieruchomości w twojej kuchni i dokonać niewielkiej inwestycji, aby móc zaspokoić twoje pragnienie frytek, bryłek kurczaka, pałeczek mozzarelli i więcej bez poczucia winy. Niestety, frytownica powietrzna nie zapewnia spójnych wyników. Różnią się one w zależności od modelu – oraz od żywności do żywności – i rzadko zapewniają równomierną, brązową, chrupiącą powierzchnię zewnętrzną w połączeniu z czułym wnętrzem, dzięki któremu smażone potrawy są tak smaczne.

Najlepsze wyniki można uzyskać przy pomocy mrożonych gotowych przekąsek; najgorsze wyniki pochodzą z frytek wykonanych od podstaw. Dodajesz obrażenie do obrażeń? To, że od podstaw pieczone panierowane przetwory z kurczaka, frytki z cukinii lub krążki cebulowe można łatwo zrobić w urządzeniu, które już posiadasz: w piekarniku lub nawet w piecu do tostera. (Jeśli piekarnik ma ustawienie konwekcyjne, należy go używać podczas przygotowywania potraw, które mają być chrupiące).

Związane z: Co to jest piec konwekcyjny i kiedy go używam?

Ale, pytasz, czy frytownica oszczędza czas? Cóż, jest to o wiele szybsze niż głębokie smażenie, jeśli bierze się pod uwagę czas potrzebny na podgrzanie dużej ilości oleju do 350 ° F. A frytownica nie potrzebuje żadnego czasu na rozgrzanie, więc jest szybsza niż piec. Jednak rzeczywiste różnice czasu gotowania nie są wystarczająco duże, abyśmy mogli polecić frytownicę powietrzną jako sposób na szybszy obiad na stole.

(Źródło zdjęcia: Amazon)

Ostatnie słowo na frytownicach powietrza

Nie potrzebujesz tego. Nasza rada: gdy masz ochotę na frytki, możesz spróbować swoich ulubionych hamburgerów. Jeśli tylko mieć mieć frytownicę – być może dlatego, że podajesz dużo zamrożonych frytek, bryłek i tym podobnych – weź pod uwagę, że w połowie wyceniona frytownica Black + Decker Purifry Air Fryer, która jest jedną z najlepszych, które przetestowałem, mieści około ośmiu filiżanek i jest bardzo łatwy w użyciu.

Kupować: Black + Decker Purifry Air Fryer, 150 USD

Czy masz frytownicę? Czy jesteś z tego powodu rozczarowany, czy też go kochasz? Powiedz nam w komentarzach!