Możesz podziękować Chipowi i Joannie Gaines za kuchnie wiejskie – lub obwiniać ich, jeśli nie jesteście fanami! O ile ten modny styl kuchni był czymś na długo przed swoim pokazem, stał się popularny (w końcu oparta jest na współczesnym stylu historyczny domy), podpis pary Poprawka Atmosfera w gospodarstwie wydaje się być tym, czego wszyscy pragną w dzisiejszych czasach. I z dość dobrego powodu. Jest przytulny, uroczy i ma to doskonale zużyte uczucie, które sprawia, że ​​jest idealny dla rodzin, fajnych par i każdego właściciela domu pomiędzy.

Nie jestem pewna kim są Chip i Joanna Gaines? To małżeństwo, które prowadzi działalność w zakresie przebudowy i projektowania. Są także gwiazdami popularnego programu HGTV Poprawka, co daje wygląd domu wiejskiego w zasadzie każdemu domowi w Waco w Teksasie.

W badaniu trendów kulinarnych 2017 przeprowadzonym przez Houzz, milenijni respondenci (w wieku od 25 do 34 lat) nadali kuchniom preferowany styl. Zgodnie z wynikami ankiety, w przypadku właścicieli domów, którzy chcą spędzić więcej czasu w domu (49 procent) i więcej w domu (41 procent), istnieje naturalna potrzeba przestrzeni, która może spełniać podwójną funkcję jako stylowe miejsce rozrywki i strefa przyjazna rodzinie. gdzie gotowanie posiłków w dni powszednie jest łatwe i bezproblemowe. Wprowadź: kuchnie w stylu wiejskim.

Aktualizacja Bright and Cheery Farmhouse Kitchen za 20 USD

(Źródło zdjęcia: przesłana przez Ashlea z This Mamas Dance)

Dlaczego wszyscy mają obsesje na punkcie kuchni w domu?

Jednym z powodów, dla których wygląd domu wiejskiego stał się wizytówką zarówno projektantów, jak i remonterów domu, jest to, że łatwo można go uruchomić. Jako projektantka Shea McGee z Studio McGee wyjaśnia na swoim blogu: “Jest wyluzowana, ciepła i czuje się jak w domu – od stylizacji otwartych półek po dekorowanie liczników, możesz mieszać styl wiejskiej kuchni z niemal każdą kuchnią”.

Kuchnia wiejska ma swój charakterystyczny wygląd dzięki kilku ponadczasowym elementom. Złam je.

  • Shiplap: Jeśli znasz w ogóle styl domostwa, to prawdopodobnie jesteś dość obeznany z shiplapem, szorstko ciętą boazerią sosnową często używaną w stodołach i historycznych domach. Jeśli nie masz szczęścia, by odkryć shiplap za swoimi ścianami podczas renowacji, możesz zainstalować oszalowane drewno ze sklepu z narzędziami, a następnie zostawić je surowe lub pomalować (uwielbiamy subtelną teksturę, którą bielone sztyfty dodaje do pokoju).
  • Zlew z przodu z frontu: Zwykle ceramiczne, ale czasami również wykonane z metalu, zlewozmywaki z przodu frontu są urocze i utylitarne. Są świetnym sposobem na dodanie stylu do niższych szafek i zwykle są głębokie, dzięki czemu mogą ukryć mnóstwo potraw podczas kolacji.
  • Blaty z kostkami rzeźnika: Grube drewniane blaty są praktyczne i stanowią przyjemny sposób na dodanie naturalnych materiałów do Twojej przestrzeni. Oprócz bloku rzeźnika, wszystkie formy rustykalnego drewna są mile widziane w kuchni wiejskiej.
  • Szafka w stylu Shaker: Możesz je rozpoznać dzięki prostej ramie i wpuszczonemu panelowi w środku. Szafki w stylu shakera są często pomalowane na biało, jasną lub ciemnoszarą, lub nawet zieloną kopertą, by wyglądać jak na farmie.

Czytaj więcej: 5 podstawowych elementów w każdej utrwalaczowej górnej kuchni

Kilka innych elementów, które mają tendencję do wyskakiwania w kuchniach na farmach, to prosty sprzęt do szafek, wiszące światła z drutu w koszyku, dachówka metra, oznakowanie stoiska gospodarstwa rolnego, otwarte półki i tym podobne.

Historyczny dom w nowoczesnym stylu wiejskim

(Źródło zdjęcia: Aimée Mazzenga)

Czy domowa kuchnia nigdy nie wychodzi z mody?

A więc, dokąd zmierza ten trend – czy możemy go nawet nazwać “trendem”, jeśli ma tyle siły utrzymującej, co do tej pory udowodniono? Jeśli w ciągu ostatnich kilku lat pojawią się jakiekolwiek wskazówki, kuchnie w gospodarstwie domowym zostaną tutaj. Przynajmniej w jakiejś iteracji.

O ile słupki namiotu wyglądają w dużej mierze tak samo (te zlewy fartucha, drewno rustykalne, otwarte półki itp.), Projektanci, blogerzy i właściciele domów zaczynają postrzegać go przez coraz bardziej nowoczesny obiektyw, łącząc klasyczne elementy wiejskie z bardziej jaskrawymi akcenty, takie jak szczotkowane wykończenia z czarnego metalu (a nawet urządzenia!), płytki w graficznym wzorze, jasne kolory, nowoczesne oprawy oświetleniowe i wiele więcej.

Czy jesteś fanem kuchni w gospodarstwie domowym? Czy jesteś całkowicie zmęczony tymi wszystkimi (nawet nowymi)?