Niektórzy z was mogą pamiętać ten wpis, który napisałem, pytając, czy powinienem się zepsuć i dostać jedną z tych kuchennych mat, nawet obrażających moje oczy. (Jeśli go nie przeczytałeś, poczekam, aż to zrobisz!)

Pomimo popularnej porady, aby po prostu się zepsuć i zrobić to, odrabiałam i rozmyślałam nad decyzją od miesięcy. I cieszę się, naprawdę. Ponieważ właśnie natknąłem się na coś, co jest milion razy bardziej atrakcyjne niż typowa mata kuchenna.

(Źródło: Little Nomad)

Spójrz na te darmowe gry typu Roam Free Play od Little Nomad! Technicznie przeznaczone do pokoi zabaw dla dzieci, są ładniejszymi wersjami tych nadwymiarowych puzzli z pianki, które zazwyczaj występują w podstawowych kolorach. Maty te są oferowane w pięknych kolorach i wzorach, które wyglądają bardziej jak drogie dywaniki niż wodoodporne maty.

Mimo że pasują do siebie jak puzzle, występują w trzech różnych rozmiarach. Najmniejszy rozmiar – cztery na sześć – składa się z sześciu, dwóch stóp na dwie stopy płytek i 12 spoin brzegowych, co daje mi więcej niż wystarczająco płytek, aby wyrównać moją małą kuchnię i niektóre dodatki na wypadek, gdyby którykolwiek z nich powinien się zepsuć (choć nie powinien, ponieważ można je myć mydłem, wodą i gąbką!).

Kupować: Roam Free Play Mats, od 119 $ w Little Nomad

Jestem stronniczy w tym różu (zwanym Ruby Slipper), ponieważ ciągle widzę inne kuchnie (takie jak ta! I ta!) Z różowymi dywanikami, a teraz jestem sprzedany. I nawet nie lubię różu! Nie tak sprzedany jak ja? Starry Night or Dusk również będzie wyglądać świetnie.

Wiem, że te rzeczy nie są specjalnie zaprojektowane, aby pomóc złagodzić bóle kręgosłupa, gdy stoję przy zlewie – jak w rzeczywistych maty zmęczeniowej w kuchni – ale muszę pomyśleć, że moje wykorzystanie poza etykietą dla matowej maty będzie nadal lepsze niż nic lub nawet cienki dywanik.

Co myślisz? Umieściłbyś te kafelki w swojej kuchni?