Jackson Galaxy to prawdziwy zaklinacz kotów. Jest gospodarzem Animal Planet Mój kot z piekła i współautor książki Kwalifikacja – wie, co powoduje, że nasi koci przyjaciele drepczą.

Rozmawiałem z Jacksonem o temacie, który nęka mnie od dłuższego czasu (a jeśli jesteście właścicielami kotów, to niewątpliwie też was nękali): jak zatrzymać ciekawskie koty z naszych lad kuchennych.

(Źródło zdjęcia: Lori Fusaro)

Po pierwsze, dlaczego koty skaczą po blatach?

Jackson wyjaśnił, że koty postrzegają nasze blaty jako miejsca znaczące społecznie. Jesteś tam, robisz ciekawe rzeczy, a koty chcą wiedzieć, co się dzieje. No i oczywiście, skąd pochodzi ich jedzenie!

Czy trzymanie kotów z dala od kontuarów jest przegraną przyczyną? Absolutnie nie!

(Image credit: Veronika Mannova / Shutterstock)

Wskazówki, jak trzymać koty z dala od blatów

1. Najedź do swojego domowego biura.

Jackson powiedział, aby spróbować użyć dwustronnej taśmy klejącej na obszarach twojego kontuaru, gdzie koty mają tendencję do skakania; koty nie lubią chodzić po lepkiej taśmie. Możesz przykleić taśmę samoprzylepną na podkładce lub podobnym materiale, dzięki czemu możesz ją wyjąć, gdy chcesz skorzystać z licznika; pamiętaj, aby zawsze wymieniać matę, gdy skończysz używać licznika.

2. Zaangażuj się.

Narzędzia szkoleniowe to tylko: narzędzia. Aby rzeczywiście przestać skakać na blacie, musisz być aktywny w części “treningowej”.

Największą filozofią Jacksona podczas szkolenia kotów jest to, że dla każdego “nie” potrzebujesz również “tak”. Jeśli powiesz “nie” kotu będącemu na kontuarze podczas kolacji (lub w dowolnym czasie!), Musisz również zapewnić im bezpieczne “tak” miejsce. Jackson mówi, aby wyznaczył konkretne miejsce w twojej kuchni, takie jak pobliskie krzesło lub drzewo kota, w którym jest w porządku dla twojego kota. Daj im smakołyki, kiedy są, więc istnieje pozytywne wzmocnienie nowego zachowania.

Jackson ostrzegł również, że “musisz upewnić się, że wszyscy członkowie rodziny są na tym poziomie, a spójność w całej rodzinie jest kluczowa”. Upewnij się, że twoja cała rodzina zna zasady i znajduje się na tej samej stronie z ich wzmocnieniem, a następnie upewnij się, że zarówno narzędzia szkoleniowe, jak i reguły są na miejscu 24/7.

Kup książkę: Kwalifikacja: Projektowanie szczęśliwego i stylowego domu dla kota, 18 USD