Niezależnie od tego, czy wynajmujesz mieszkanie i nie możesz zrobić wielu trwałych szkód, czy jesteś właścicielem domu, ale nie masz budżetu na rozdarcie wszystkiego i zaczynasz od zera, nadal możesz wprowadzać istotne zmiany i dodatki, które sprawią, że dość ładnie wygląda kuchnia (i ładniejsza w użyciu).

Oto niektóre z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić.

(Image credit: Design * Gąbka)

1. Dodaj lustro.

Wydaje się, że taki nieistotny element można dodać, ale posiadanie lustra w kuchni pozwala uzyskać wszelkiego rodzaju wizualną pozytywność. To nieoczekiwany element w kuchni, więc natychmiast wydaje oświadczenie. Jeśli masz okno, pomoże ono rozłożyć światło wokół. Jeśli nie masz okna, będzie jeszcze bardziej istotne dla odzwierciedlenia tego, jakie masz światło.

Czytaj więcej: 7 kuchni lepiej zrobionych dzięki lustrzanemu efektowi terapii w mieszkaniu

(Źródło zdjęcia: Nicole Block)

2. Utwórz tymczasowy backsplash.

Wiele razy, wynajmowane kuchnie nie mają żadnego backsplash – po prostu beżowy malowane płyty gipsowo-kartonowe. Jeśli instalacja kafelka jest zakończona, możesz zawiesić tymczasową tapetę, włożyć kilka winylowych naklejek lub nawet pomyśleć o samodzielnym pomalowaniu jakiegoś kafelkowego wzoru.

Czytaj więcej: 15 pomysłów na zdejmowane, DIY kuchenne Backsplashes w Apartment Therapy

(Źródło zdjęcia: Anna Spaller)

3. Przebierz złe podłogi.

Możesz ulec pokusie, by wziąć młotek do jakiejkolwiek okropnej podłogi, do której przyszła twoja kuchnia, ale możesz ją ukryć, aby zaoszczędzić pieniądze i nie robić niczego stałego, jednocześnie poprawiając wygląd pod stopami. Ponadto zawsze można odłożyć dywan!

Czytaj więcej: 5 pomysłów na ukrycie lub zminimalizowanie brzydkiej podłogi w terapii apartamentowej

(Źródło zdjęcia: Liga Studios)

4. Drzwi szafy osłonowej.

Użyj papieru kontaktowego, tymczasowej tapety lub winylu, aby nadać starym szafkom nowe życie. Tylko upewnij się, że będziesz w stanie usunąć dowolny używany produkt bez uszkodzenia obudowy.

Związane z: 5 zaskakujących sposobów użycia tapety w Twojej kuchni

(Źródło zdjęcia: Jacqueline Marque)

5. Schowaj drzwi.

Być może nie masz jeszcze eleganckich, całkowicie naturalnych, pływających otwartych półek, o których marzysz, ale możesz sfałszować wygląd poprzez strategiczne usunięcie drzwi z kilku górnych szafek. (Jeśli wynajmujesz, pamiętaj, aby śledzić zmiany, które wprowadzisz, jeśli będziesz odpowiedzialny za przywracanie rzeczy po wyjściu).

Zobacz więcej tej przestrzeni: Kerry’s Fun French Quarter Apartment w Apartment Therapy

(Źródło zdjęcia: Marie-Lyne Quirion)

6. Zaktualizuj sprzęt.

Kiedyś mieszkałem w mieszkaniu z tymi metalowymi szafkami z metalowymi uchwytami, które zostały pomalowane tym samym nudnym lakierem, ale pewnego dnia zdjęłam uchwyty, zdjęłam farbę i wyglądałam jak nowa kuchnia! (Oczywiście za zgodą właściciela). Nigdy nie wątp w moc prostej aktualizacji za pomocą nowego lub nowego sprzętu.

Iść na zakupy: Gdzie kupić sprzęt do szafki kuchennej: 10 źródeł do pokręteł i wyciągarek

(Zdjęcie: Celeste Noche)

7. Dodaj więcej miejsca.

To nie tylko estetyka może sprawić, że mieszkanie w kuchni nie będzie w stanie wyremontować rodzaju nieszczęśliwego – to brak użytecznego i dostępnego miejsca. Dodaj więc te magnetyczne, montowane na ścianie bloki nożowe i wiszące uchwyty na doniczki. Lub skorzystaj z narzędzi organizacji, aby Twoje miejsce w szafce było mądrzejsze.

Uzyskaj więcej pomysłów: 10 sposobów na tworzenie pamięci w małej kuchni

(Źródło zdjęcia: Esteban Cortez)

8. Dodaj rośliny.

Niezależnie od tego, czy mały kaktus na parapecie, czy gigantyczny, przepełniony bluszcz w górnej części szafki, rośliny zawsze dodają życia i zainteresowania do kuchennego wnętrza i mogą sprawić, że zapomnisz, że nie możesz oderwać swojego strasznego blatu.

Wypróbuj dowolne z nich: 8 najlepszych roślin domowych do kuchni

(Źródło zdjęcia: Corelyn Coates i Jennie Palluzzi)

9. Dodaj przestrzeń licznika.

Nie masz dużej ilości miejsca do przygotowania się do pracy? Zastanów się nad zakupem lub zakupem deski do krojenia, która obejmuje zlew kuchenny lub kuchenkę, gdy nie używasz jej, aby zapewnić dodatkową przestrzeń do pracy. Lub inwestuj w wózek, który jest na wysokości, na której możesz pracować. Lub zajrzyj do instalacji wąskiej półki, która może się podwoić jako przestrzeń robocza i kawiarnia.

Więcej pomysłów: 8 sposobów na stworzenie dodatkowej przestrzeni licznika w małej kuchni

To stanowisko pierwotnie działało na Terapię Apartamentową. Zobacz tam: 9 najlepszych aktualizacji kuchni, które możesz zrobić (kiedy nie możesz odnowić swojego wynajmu)