Każda gospodyni powie ci, że kluczem do bezstresowej imprezy jest potluck menu. Jednak nawet niemal niezawodny, kierowany przez gości event może nadal przebiegać w kilka wypadków, jeśli nie będzie prawidłowo zarządzany. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, jeśli chcesz uzyskać najbardziej zorganizowany i najpyszniejszy potluck, jaki kiedykolwiek widziała twoja okolica.

1. Przydziel kategorie ludzi, a nie potrawy.

Jeśli nie masz przyjaciela, który jest powszechnie znany z niewiarygodnej sałatki ziemniaczanej, że wszyscy będą wściekli na kolację, unikaj przydzielania gościom konkretnych potraw. Nigdy nie wiesz, co jeszcze robią w tygodniu Twojej drużyny lub co mogą mieć czas, aby dać, więc dać im swobodę decyzji, co zrobić. Jednak w celu zapewnienia, że ​​każdy kurs obiadowy jest objęty, całkowicie w porządku jest przypisanie gościom określonych kategorii, takich jak przystawki, boczki, dania główne lub desery..

2. Rozważ motyw.

Goście będą mieli ochotę na małe danie, więc jeśli masz pomysł, wybierz motyw na kolację z potluck. Towarzyskie tematy, takie jak meksykańskie, włoskie lub amerykańskie dania z grilla, zapewnią gościom dużo swobody twórczej, ale zapewnią, że smaki potraw nie będą się kłócić nieapetycznie (bo, bądźmy szczerzy, guacamole i krewetki krewetki scampi naprawdę pasują do siebie).

Antipasti Szaszłyki z Tortellini

(Image credit: Lauren Volo)

3. Niech wszyscy wiedzą, czego się spodziewać.

Nikt nie lubi opuszczać imprezy głodnej, więc upewnij się, że (i twoi goście z żywnością!) Przynieście mnóstwo jedzenia, aby nakarmić wszystkich. Kilka dni przed imprezą, daj znać wszystkim, ilu oczekujesz, aby mogli odpowiednio zaplanować. Staraj się utrzymać załogę pod 20 osobami dorosłymi (daj lub zanieś dzieciom) – i więcej, a domowi kucharze mogą mieć trudności z przygotowaniem się na wyżywienie wszystkich. Chcesz, aby przyniesienie domowej roboty potrawy było zabawą dla wszystkich, a nie dla brzemienia.

4. Zachowaj to przyczynowy.

Jest to szczególnie ważne, jeśli hostujesz swój shindig na zewnątrz. Szanse są takie, że miejsca siedzące będą minimalne, a Ty możesz nie mieć miejsca dla wszystkich – przynajmniej nie jednego przy stole. Zaplanuj odpowiednio, prosząc gości, aby przygotowali potrawy, które są łatwe do zjedzenia podczas wstawania. Kabobs, przekąski i kanapki to zawsze dobry pomysł.

Esquites (meksykańska sałatka z kukurydzy)

(Źródło zdjęcia: Nealey Dozier)

5. Przygotuj swoje narzędzia do serwowania.

Twoi goście mogą nie myśleć wszystko – więc będziesz chciał być przygotowany. Musisz mieć pod ręką łyżki, szczypce, a może nawet tace do serwowania. Dobrym pomysłem jest również posiadanie folii aluminiowej pod ręką, na wypadek gdyby potrawy wymagały prowizorycznych osłon i ochrony przed robakami.

6. Nie zapomnij o alkoholu.

Wielu uważa, że ​​jest to niezbędne do odkrywania potłuczenia na świeżym powietrzu, więc jeśli myślisz, że kilka łyknięć jest czymś, co lubią Twoi goście, pamiętaj, aby przypisać “kategorię” jednemu lub dwóm przyjaciołom o szczególnie dobrym guście. Albo postawcie sobie rolę baru i wybierzcie mieszankę piwa i wina.

7. Miej dodatkowe dodatki pod ręką.

Sosy, boki i przyprawy to świetny sposób na rozgrzanie każdego dania, dlatego warto mieć pod ręką kilka podstawowych rzeczy. Nawet jeśli nie jesteś pewien, co wszyscy przynoszą (choć, najlepiej, wpadniesz na jakiś pomysł!), Ketchup i musztarda jakościowa są bardzo ważne. Możesz nawet chcieć mieć mayo lub aioli na kanapki i kurczaka. I nie zapomnij o piklach, oliwkach, pomidorach i cebuli.

8. Etykietowanie i zwracanie naczyń.

Znakiem sukcesu jest garść pustego Tupperware? Rodzaj! Goście prawdopodobnie opuścili naczynia lub pojemniki do przechowywania z zamiarem późniejszego ich odbioru. Użyj kawałka taśmy maskującej i znacznika, aby oznaczyć wszystko tak, jak po raz pierwszy wchodzi do Twojego domu, dzięki czemu możesz zwrócić przedmioty prawowitym właścicielom post-party.

55 pomysłów na menu

  • 20 letnich potluck bez potraw dla każdego
  • 20 hojnych przepisów na udział w letnim Potluck
  • 15 Recepty z Potluck