Kiedy masz rodzinę do wyżywienia – lub po prostu poważny zwyczaj Costco – pomysł posiadania więcej miejsca w zamrażarce jest niesamowicie interesujący. Możesz sobie wyobrazić korzyści: Zrobisz mniej zakupów spożywczych, ponieważ możesz kupić tyle mięsa na raz i zamrozić je na przyszłość, wydasz mniej pieniędzy, ponieważ możesz skorzystać ze sprzedaży i przykleić nadmiar do zamrażarki , a unikniesz pizzy na ostatnią chwilę zamrażając więcej posiłków na późne noce. Możesz również upewnić się, że nigdy nie zabraknie lodu (na koktajle!) Lub lodów (obie są bardzo ważne!).

Oczywiście inwestowanie czasu, miejsca i pieniędzy w samodzielną zamrażarkę nie jest czymś, co powinieneś zrobić bez odpowiedniej myśli. Rozwiąż ten quiz, aby sprawdzić, czy naprawdę go potrzebujesz.

Weź udział w quizie: Czy potrzebujesz zamrażarki bonusowej?

Jeśli potrzebujesz, rozważ te siedem rzeczy, zanim się zanurzysz.

1. Nie wszystkie oferują taką samą ilość organizacji.

Istnieją dwa rodzaje samodzielnych zamrażarek: stojaki i zamrażarki skrzyniowe. Stojący ma jedno wahadłowe drzwi i zwykle jest wyposażony w półki, szuflady i schowek na drzwi. Skrzynia jest bardziej podobna do czegoś, co można znaleźć w sklepie mięsnym lub w garażu domu twoich dziadków – lodowej szafce, która zwykle jest jedną wielką komorą, z wyjątkiem być może przegródki lub wiszących półek. Jeśli jesteś typem, który porządkuje rzeczy według daty, rodzaju jedzenia lub czasu do odgrzania, możesz być najszczęśliwszy z pionizatorem. Jeśli nie przeszkadza ci przesiewanie przez zamrażarkę, tak jak w sklepie spożywczym, skrzynia działałaby dobrze.

2. Mogą zająć sporą przestrzeń.

Zamrażarki skrzyniowe są mniej konfigurowalne, a przy największym mogą zajmować dużo miejsca na podłodze. Pionek zajmie mniej powierzchni, ale potrzebuje czystej ściany. Masz również zasadniczą różnicę w wydajności: Modele w klatce piersiowej zaczynają się od pięciu stóp sześciennych (podobnie jak w dużej chłodnicy) i stają się znacznie większe, ale wersje pionowe mają od 12 do 14 stóp sześciennych w najmniejszych.

3. Jeden jest lepszy, jeśli twój dom ma tendencję do utraty mocy.

Zamrażarka skrzyni jest zamknięta i ma tendencję do pozostawania zimniejszym niż jej pionowy odpowiednik. Jeśli chcesz chronić jedzenie przed kaprysami porażenia prądem oraz brązu i zaciemnienia, zamrażarka skrzyniowa ma tendencję do dłuższego utrzymywania chłodu – około 48 godzin bez prądu.

4. Niektóre są również lodówkami.

Niektóre marki, takie jak Frigidaire i Kenmore, tworzą opcje, które można wykorzystać jako lodówkę lub zamrażarkę, w zależności od potrzeb. Ta elastyczność może być przydatna, gdy organizujesz przyjęcie lub wakacje i potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na lodówkę.

5. Użyjesz więcej energii elektrycznej.

Okay, tak, to oczywiste, ponieważ podłączasz inne urządzenie. Ale czy wiesz, ile więcej energii zużyjesz? Badania wykazały, że zamrażarki skrzyniowe o pojemności pięciu stóp sześciennych mogą zużywać prawie 500 kWh rocznie, a nawet większe mogą zużywać do 1000 kWh rocznie. Może to spowodować więcej niż dodatkowe 100 USD rocznie na rachunku za energię elektryczną, a także obciążenie środowiska.

6. Nie powinieneś trzymać go w garażu.

Stwierdzono, że kolumny są głośniejsze, więc wiele osób instynktownie ukrywa te rzeczy w garażu, ale to nie jest dobry pomysł (w żadnym z tych stylów!). Garaż bez klimatyzacji może sprawić, że zamrażarka będzie pracowała w godzinach nadliczbowych, aby w lecie chłodzić. A zimą, bez ogrzewania, chłodniejsi mieszkańcy mogą zepsuć się ze sprężarką lub zmrozić nagromadzenie izolacji. Najlepsze miejsce na zamrażarkę bonusową znajdziesz w piwnicy lub pralni.

7. To inwestycja.

Samodzielna zamrażarka może działać w dowolnym miejscu od 200 USD do 2 000 USD. Przy ich najwyższym końcu możesz zastanowić się, ile naprawdę, naprawdę musisz zamrozić.

Zastanawiasz się nad samodzielnym zamrażaniem? Daj nam znać, dlaczego w komentarzach!