Stojaki na magnetyczne noże są trochę mylące, ponieważ są dobre na znacznie więcej niż tylko noże. Można ich również używać do przechowywania skrobaków stołowych i metalowych szpatułek (patrz wyżej). Oto sześć sposobów użycia stojaka na nóż magnetyczny w kuchni.

(Źródło zdjęcia: Regina Yunghans)

1. Przechowuj ostrza procesora żywności.

Kilka lat temu trochę przebrnęliśmy przez genialny remont szafy Regina – i wciąż nie możemy tego przegapić. Aby rozwiązać brzydki problem, gdzie i jak przechowywać ostrza do robotów kuchennych, zawiesiła magnetyczny stojak na nóż w tylnej części szafki, włożyła tam ostrza i presto! Pomysłowy pomysł na utrzymanie ostrza w bezpiecznym miejscu i na uboczu palców narodził się.

Zobacz więcej: Szafka Appliance przed i po: Odkryłem najlepszy sposób na przechowywanie ostrzy procesorów do żywności

(Źródło zdjęcia: Ailine Liefeld)

2. Zawiesić pokrywki garnka.

Jeśli mówimy o brzydkich problemach w kuchni, przechowywanie przykrywek musi znajdować się w górnej części listy. Ale jeśli masz metalowe pokrywki, jest to jeden z najprostszych sposobów na ich uporządkowanie i łatwy dostęp.

Czytaj dalej: Pomysłowe rozwiązanie do przechowywania niechlujnego garnka: Zawieszane pokrywki na stojaku z nożem magnetycznym!

(Źródło: Sherrie i Oliver)

3. Zawieś duże metalowe łyżki i przybory.

Łatwo jest zapomnieć, że magnetyczny uchwyt może pomieścić, cokolwiek, co jest magnetyczne, w tym przedmioty takie jak łyżki ze stali nierdzewnej, chochle i inne przybory. Jest to również sposób na przechowywanie przedmiotów innych niż w sztućce – świetnie, jeśli chcesz zwolnić miejsce na blacie.

Zobacz resztę kuchni: Patrz! Możesz użyć magnetycznego stojaka na nóż do trzymania kadzi i dużych łyżek

(Źródło zdjęcia: Cambria Bold)

4. Przechowuj swój mikroplan.

Dostrzegliśmy to ustawienie w kuchni Evy Katz i mieliśmy kolejne objawienie: oczywiście pasek magnetyczny to idealny sposób na przechowywanie mikroplanu tuż obok noży.

Wybierz się na wycieczkę: Cook’s Country Editor Eva Katz’s Homey, Hardworking Kitchen

(Image credit: Better Homes and Gardens)

5. Zawieś małe przedmioty, takie jak klucze lub spinacze, za pomocą notatek lub przepisów.

Mamy Better Homes i Gardens, aby podziękować za ten pomysł, który wykorzystuje pasek magnetyczny z boku szafki jako chwyt dla wszystkich klawiszy, listy zakupów oraz notatki i przepisy (trzymane przez spinacze!).

Zobacz więcej: Pomysły na przechowywanie małych kuchni w lepszych domach i ogrodach

(Źródło zdjęcia: Chris Loves Julia)

6. Powiesić słoiki z przyprawami.

Chris i Julia, blogerki Chris Loves Julia, zawiesili magnetyczny pasek z nożami na spodzie jednej z ich kuchennych szafek, aby pomieścić najczęściej używane słoiki z przyprawami. Julia pisze: “Pierwotnie mieliśmy stojak na przyprawy, jeden z obracających się na blacie, który był naprawdę wygodny (i popularny bo jego wygody). Ale wadą jest to, że zajmuje przestrzeń przeciwną. “Ten genialny pomysł nie!

Zobacz więcej zdjęć: Spice Up Your Life at Chris Loves Julia

Czy masz mądre sposoby używania magnetycznego noża w kuchni? Podziel się z nami swoimi pomysłami i rozwiązaniami!