Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do towarzystwa, czy po prostu starasz się utrzymać porządek w domu na reg, jest kilka rzeczy, które mogą utrudnić twoje wysiłki. Kuchnie są bardzo ciężkim pomieszczeniem; bez względu na to, jak często szorujesz, zamiatasz i porządkujesz, jeśli wykonasz którąś z tych sześciu rzeczy nadal wyglądać niechlujnie.

1. Masz zbyt dużo bałaganu na swoich licznikach.

To może być oczywiste, ale zbyt dużo rzeczy na twoich blatach jest całkowitym nie-nie. Nie ma znaczenia, czy jest to kilka małych urządzeń czy dekoracyjnych kanistrów – im bardziej zagracasz swoje blaty, tym bardziej bałagan wydaje się miejsce. Trzymaj tylko jeden lub dwa często używane gadżety na ladzie (np. Ekspres do kawy i toster) i chowaj wszystko inne za drzwiami szafy.

2. Nie masz dość rzeczy na twoich licznikach.

Ale! Ale! Wiem, że to szalona równowaga. Jeśli nie masz wielu rzeczy na swoich ladach, a potem zaczynasz układać pocztę, kupony i inne losowe rzeczy, te rzeczy naprawdę się wyróżnią.

Więcej na temat zorganizowanych liczników

  • 8 sposobów na stworzenie dodatkowej przestrzeni licznika w małej kuchni
  • 10 ładnych sposobów na zorganizowanie Twojego blatu
  • 5 nawyków do utrzymywania przejrzystych blatów

(Źródło zdjęcia: Eva Deitch)

3. Używasz swojej lodówki jako galerii sztuki.

Tak urocze, jak rysunki kredki kiddo, lodówka przykryta ich chwilami Picassa z pewnością doda do kuchni bałagan, a nie artystyczną wartość. Zamiast tego poświęć obrotową ścianę galerii w kąciku jadalnym jako miejsce do powieszenia oprawionych i wyselekcjonowanych arcydzieł.

Weź ten quiz: Co Twój wystrój lodówek ujawnia o tym, kim naprawdę jesteś

(Źródło zdjęcia: Hayley Kessner)

4. Nie odkładasz naczyń wystarczająco szybko.

Naczynia w zlewie lub ułożone w stojaku na naczynia sprawią, że Twoja kuchnia będzie wyglądała bardziej niefrasobliwie dzięki ich zwykłej obecności. Rozwiązanie? Ustal, że nie kładziesz się spać w tym samym domu co brudne naczynia. Oznacza to, że musisz uruchomić zmywarkę, wyczyścić wszystko, co znajduje się w zlewie, lub znaleźć inne miejsce do spania. Następnie, rano, możesz rozładować zmywarkę i odłożyć ręcznie umyte rzeczy, czekając na zaparzenie kawy.

Związane z: 10 półek do suszenia naczyń, które są lepsze niż ręcznik

(Źródło: Shifrah Combiths)

5. Nie masz szuflady na śmieci.

Ten “grzech kardynalny” jest właściwie … czymś dobrym? To prawda. Twoja kuchnia jest najprawdopodobniej centrum twojego domu, więc musi zebrać wszystko, od baterii po gumki do taśm pomiarowych. Daj wszystkim randomom miejsce do lądowania z szufladą na śmieci. Brzmi to nieintuicyjnie, ale daje bibeloty miejsce do ukrycia, dopóki nie znajdziesz lepszej lokalizacji i celu sposób lepiej niż ich po prostu zostawić. Pamiętaj jednak, aby być bardzo świadomym miejsca, w którym znajduje się ten spot – trzymaj go na jednej półce lub szufladzie i nie pozwól, aby ten bałagan zajęł więcej miejsca.

Więcej o szufladach śmieciowych

  • Najlepsi organizatorzy szuflad
  • Jest to najbardziej uporządkowana szuflada śmieciowa, jaką kiedykolwiek widzieliśmy
  • Przed i po: Jak przekształciłem moją szufladę na śmieci bez kupowania pojedynczego organizera

6. Próbujesz zmusić go do zrobienia zbyt wielu rzeczy.

Te dni są powszechne – i praktyczne – aby Twoja kuchnia wykonywała podwójne obowiązki jako biuro lub rodzinny zakątek. Jeśli masz małą przestrzeń do pracy lub biurko na boku w kuchni, upewnij się, że pozostaje tak czysty i schludny, jak to możliwe. Jeśli jesteś w trakcie projektu, nie musisz go od razu sprzątać, ale jeśli coś jest nieczynne przez 24 godziny, nadszedł czas, aby go opanować.

Związane z: Użyj Pegboard jako Kitchen Command Center