Wyobraź sobie, że przeglądasz stragany w Marché Bastille – przepełnione lokalnymi serami, kolorowymi warzywami i stosami chrupiących bagietek – a następnie udaj się do domu, aby poczuć się przytulnym pied-a-terre, aby przygotować wymyślną francuską ucztę. Nie fair, prawda? Następnie wyobraź sobie, że wspomniane pied-a-terre było jednym z tych miejsc. Jeszcze mniej fair!

Przynajmniej możesz spróbować butelkować niektóre z tych kuchni je ne sais quoi do własnego domu.

1. Nowoczesne, białe i jasne

Ta kuchnia działa w stylu kalifornijskim, nawet lepiej niż w Kalifornii. Prawdopodobnie dlatego, że jest francuski. Wyremontowany przez architekta Pierre’a Petita, całe pomieszczenie ma zaledwie 409 stóp kwadratowych i mieści się w zabytkowym budynku. W kuchni znajdują się blaty z jasnego drewna, które wspaniale łączą się z podstawowymi białymi płytkami metra i szklaną, metalową ścianką, a także szafkami sięgającymi od podłogi do sufitu..

Zobacz całe mieszkanie: Inteligentny remodel dla małej przestrzeni w Paryżu na terapię apartamentową

(Źródło zdjęcia: Stefano Candito)

2. Elegancki i wyłożony kafelkami

Tło czystych białych blatów, nieoszlifowanych szafek i bogatej marmurowej półwyspu z wodospadem ustępuje miejsca oszałamiającej podłodze w tym paryskim domu zaprojektowanej przez Annę Piwonską z Atelier Anny Piwonskiej. Graficzne czarno-białe kafelki sprawiają, że mała, słoneczna przestrzeń śpiewa – jest to idealne miejsce na przekąskę na post-workowej desce serów, nie?

Zwiedzaj resztę przestrzeni: Ten elegancki apartament Paris jest doskonałym połączeniem starych i nowych w sprawie Terapii Apartamentowej

(Zdjecie: Elle Decoration via The Style Files)

3. Rustykalny i Moody

Drewniana rustykalna paleta może nie być pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy wyobrażasz sobie typowy paryski styl, ale w połączeniu z czarnymi akcentami, bierze na siebie ponadczasową paryską krawędź, którą wszyscy pokochaliśmy. W połączeniu z urządzeniami oszczędzającymi miejsce (jak na przykład płyta kuchenna) czyste miejsce jest minimalne i stylowe.

Zobacz całe mieszkanie: Przytulne mieszkanie schowane pod dachami Paryża w mieszkaniu terapeuta

(Źródło zdjęcia: The Everygirl)

4. Śliczne i kolorowe

Jak słodko jest w tym małym miejscu? Ex-Pat Haleigh, z bloga autorstwa Haleigh, nazywa ten paryski pastelowy klejnot domem i absolutnie kochamy, jak mieszała jasne białe tło z hitami baby blue, pink i kilku innych delikatnych kolorów. Sprawia, że ​​malutka przestrzeń pracuje z dodatkiem półek wokół okapu i wiszących nad zlewem garnków.

Zobacz całe mieszkanie: Tiny klejnot z mieszkania w Paryżu na Apartment Therapy

(Źródło zdjęcia: Geraldine Laferte)

5. Neutralne i minimalne

Oczywiście, ta przestrzeń jest niewielka (całe mieszkanie ma tylko 193 stopy kwadratowe!), Ale zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby ugotować kilka posiłków dla jednego – a może dwóch. Ściana w kolorze pomalowanego na kolor węgla sprawia, że ​​w kuchni czuć się jak w swoim “pokoju”, a blaty z jasnego drewna i białe szafki utrzymują porządek..

Wybierz się na mini wycieczkę: Tiny Transforming Paris Apartment on Apartment Therapy

(Źródło zdjęcia: Marianne Evennou)

6. Pogrubiony i niebieski

Znasz powiedzenie: “Dobre rzeczy są w małych opakowaniach”? Cóż, z pewnością to brzmi prawdziwie dla tego paryskiego studia o powierzchni 125 stóp kwadratowych (tak, dobrze to przeczytałeś!) Zaprojektowanego przez Mariannę Evennou. Schludnie schowane pod schodami, które prowadzą do miejsca do spania na poddaszu, to maleńka kuchnia, która wydaje się inspirowana biblioteką (uwielbiam te szafki z katalogami kart!). Dodaj w bogatym niebieskim odcieniu i pięknym marmurze? Très chic!

Zobacz całe mieszkanie: Naprawdę malutki apartament pod okapem w Paryżu w sprawie Terapii Apartamentowej