Jeden niszczący załamanie się sprzętu może szybko przekształcić twoją kuchnię z domowego schronienia w żywy koszmar – a dzięki Prawu Murphy’ego te niespodziewane chwile prawie zawsze zdarzają się w najbardziej nieodpowiednich momentach (jak tuż przed imprezą.) Yikes!).

Być może najgorszy z najgorszych? Twoja niezawodna zmywarka do naczyń się psuje. Zwróć uwagę na te pięć znaków ostrzegawczych, aby złapać (i naprawić lub wymienić!) Urządzenie przed obiema trybami totalnego stopienia.

(Źródło obrazu: l i g h t p o e t / Shutterstock)

1. Twoje potrawy nie są gorące.

Być może najważniejszym czynnikiem w czystych, pozbawionych drobnoustrojów naczyniach jest gorąca, puszysta woda. Niezależnie od tego, czy myjesz ręcznie, czy ufasz swoim brudnym talerzom do maszyny, FDA mówi, że do dezynfekcji konieczna jest temperatura co najmniej 170 ° F.

Jeśli usuwasz naczynia z pralki w odpowiednim czasie po cyklu i one nie są Wydaje się to smaczne i duszne, może pojawić się problem z nagrzewnicą (lub grzałką elektryczną). To właśnie sprawia, że ​​woda z kranu jest bardzo gorąca, aby odciążyć ładunek; jeśli jest zepsuty, jest szansa, że ​​naprawienie lub zastąpienie będzie całkiem spore. Lepiej być może, gdy dostaniesz nową maszynę.

2. Widzisz rdzę.

Raz na jakiś czas przesuń podłogę pod zmywarką jasną ściereczką lub papierowym ręcznikiem. Jeśli pojawią się płatki rdzy, oznacza to, że woda przecieka i dociera do miejsc, w których nie powinna. Oznacza to również, że chcesz dostać nową zmywarkę raczej wcześniej niż później.

Jeśli wewnątrz zmywarki pojawiło się rdzewienie, sprawdź, czy to dlatego, że którekolwiek z twoich naczyń (patelnie do pizzy, blachy do pieczenia itp.!) Dotykało wanny podczas ostatniego załadunku. Jeśli to jest winowajca, możesz uruchomić pusty cykl z kwasem cytrynowym, który powinien go oczyścić. Jeśli plastik lub metal zaczynają korodować, a zobaczysz rdzę, będzie wymagać większej naprawy lub wymiany na pełną.

3. Drzwi nie zatrzaskują prawidłowo – lub wcale.

Jeśli zatrzask nie zamknie się prawidłowo i bezpiecznie, podkładka nie będzie działać. Prosta naprawa zatrzasku może być w porządku lub, bardziej poważnie, może to być znak, że maszyna wypaczyła się z przecieku. W takim przypadku konieczna jest wymiana – chyba że chcesz od razu prać wszystko ręcznie.

4. Nie odpływa prawidłowo.

Jeśli po zakończeniu cyklu nadal widzisz kałużę wody na dnie zmywarki, powinieneś przeprowadzić pewne dochodzenie. Może być problem z drenażem – mniejszym lub większym.

Najpierw sprawdź, czy kawałki żywności lub inne zanieczyszczenia blokują odpływ (lub, w tym celu, zatrudniaj hydraulika!) I zapobiegaj filtrowaniu wody po zakończeniu cyklu. Jeśli nic nie widzisz, może to oznaczać, że sam spust pękł lub się rozdrobnił, a całe urządzenie może wymagać wymiany.

5. Nie jest energooszczędny.

Chociaż może nie być tak jak jak na powyższe kwestie, efektywność energetyczna Twojego urządzenia jest czynnikiem, który powinieneś rozważyć! Jeśli twoja zmywarka ma więcej niż 10 lat, koncepcja modernizacji do modelu Energy Star w znacznym stopniu się opłaca. Pieczęć zatwierdzenia oznacza, że ​​maszyna zużywa o wiele mniej wody w każdym cyklu, czyści bardziej efektywnie, i – bonus! – jest znacznie ciszej niż Twoja obecna jednostka.

Jedna rzecz nie znak, że potrzebujesz nowej zmywarki.

Wierzcie lub nie, kilka brudnych naczyń po cyklu płukania niekoniecznie oznacza, że ​​zmywarka nie działa prawidłowo. Może to być spowodowane błędem operatora. Po pierwsze, możesz zbyt dobrze spłukiwać talerze (mydło potrzebuje kawałków i kawałków, aby je złapać, aby je wyczyścić). Lub możesz używać niewłaściwego rodzaju mydła do naczyń (jeśli masz twardą wodę, niektóre mydła mogą pozostawiać mętne plamy na twoich okularach). Jeśli zajmiesz się tymi dwoma kwestiami, a Twoje naczynia nadal nie będą czyste, spróbuj wyczyścić ramiona natryskowe zanim zadzwonisz do eksperta.