Naczynia. Dreszcz. Zlew pełen naczyń powoduje natychmiastowy niepokój. Nie pozwól mi nawet zaczynać od tłustej stojącej wody w naczyniach pozostawionych na noc. Wystarczająco złe jest posiadanie standardowego ładunku naczyń w zlewie, ale Święto Dziękczynienia naprawdę podnosi poziom ante sposób więcej ludzi i więcej jedzenia.

Ale istnieją pewne inteligentne, umiejętne sposoby, aby uniknąć całej kupy brudnych naczyń na koniec nocy.

1. Rób je, jak idziesz.

Nie czekaj! Układając wszystkie narzędzia, naczynia i sztućce do zlewu, czekając na ciebie, aż wszystko zostanie powiedziane i zrobione, to okropny sposób na spędzenie wieczoru. Poza tym prawdopodobnie będziesz musiał ponownie użyć pewnych przedmiotów! (Chyba, że ​​masz milion szczypców i drewnianych łyżek?)

Jeśli możesz, spróbuj umyć lub przenieś przygotowane naczynia do zmywarki zanim jedzenie znajdzie się na stole. (Dodatkowe punkty, jeśli uruchomisz zmywarkę podczas posiłku!). Przynajmniej zmywaj masę rzeczy (wszystkie te miski!), Aby zwolnić miejsce w zlewie.

2. Spłucz i użyj ponownie.

O ile to możliwe, należy opłukać i ponownie wykorzystać deski do krojenia, narzędzia, noże i miski. Oczywiście należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo żywności i nie mieszać rzeczy, które dotknęły surowego mięsa z innymi przedmiotami. Ale ten nóż do chleba potrzebuje tylko płukania w zlewie; deska do krojenia, która służyła do mielenia ziół, wymaga jedynie szybkiego czyszczenia.

3. Rób rzeczy dzień wcześniej.

Im więcej możesz zrobić z wyprzedzeniem, tym mniej musisz robić w wielkim dniu, co oznacza, że ​​nie ma większego prawdopodobieństwa, że ​​Twoja zmywarka lub zlew będą przeciążone. Zmierz się z tymi wszystkimi stronami, herbatnikami i ciastami, które można podgrzać z wyprzedzeniem, a następnie jedynymi potrawami, z którymi będziesz musiał się uporać w Święto Dziękczynienia są naczynia i naczynia służące.

4. Namocz w razie potrzeby.

Zamiast marnować cenny czas na drapanie lub szorowanie brudnych naczyń, po prostu pozwól im się zanurzyć. Jeśli masz uporczywe zabrudzenia, przeczytaj te artykuły, aby uzyskać wskazówki dotyczące czyszczenia przypalonych potraw oraz garnków i patelni ze stali nierdzewnej.

Oczywiście moczenie zajmuje cenne nieruchomości w zlewie. Po prostu to wyrzucimy i możesz go wziąć albo opuścić: Zastanów się, czy nie wrzucisz większych przedmiotów do wanny.

5. Nie bój się używać papierowych talerzy.

Więc masz 20 ludzi przychodzących na wielki dzień? Czy masz nawet tyle talerzy obiadowych? Jeśli tego nie zrobisz, nie przejmuj się i używaj tanich papierowych talerzy. Tak, istnieją. Sugerujemy przejrzenie witryn takich jak poniższe:

  • Kup słodką Lulu
  • Oh Happy Party Shop
  • Meri Meri

Przy odrobinie szczęścia, jeden z twoich krewnych zaoferuje ci dania za ciebie. Ale na wypadek, gdyby tak się nie stało, jesteś teraz przygotowany, aby zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby uniknąć kopca.

Czy masz jakieś sprytne wskazówki, jak pozbyć się naczyń, zanim staną się naprawdę przytłaczające??