Jedząc na świeżym powietrzu jest jedną z najlepszych części lata – ale kiedy już przekroczysz bezpieczeństwo ekranowanych okien i drzwi, muchy mogą być prawdziwym bólem. Są w większości denerwujące (wszystko to brzęczenie i lądowanie na twoich ramionach!), Ale są też trochę obrzydliwe, biorąc pod uwagę, ile czasu spędzają latając z powierzchni na powierzchnię (surowe hamburgery na sałatkę owocową …), ciągnąc za sobą wszelkie bakterie spotykają się z miejsca na miejsce.

Oto jak zminimalizować muchy na świeżym powietrzu, aby móc delektować się posiłkami na świeżym powietrzu.

(Image credit: Lauren Kolyn)

1. Wyeliminuj miejsca lęgowe.

“Muchy rozmnażają się w rozkładających się owocach i warzywach, kompoście i gnoju” – mówi dr Gabrielle Francis, lekarz naturopatyczny z Nowego Jorku. Zgadujemy, że nie masz dużo kupy wokół swojego patio (jeśli tak, to czas nauczać Fido, jak używać łopaty!), Ale dwa pozostałe mogą stanowić problem.

Jeśli masz pojemniki na śmieci na zewnątrz, trzymaj je z dala od swojego patio, opróżniaj je regularnie i pieczętuj je, jeśli minie kilka dni, zanim sanitacja zepchnie twoją ulicę. Jeśli masz ogród warzywny, od razu wybierz dojrzałe lub rozważ przeniesienie ogrodu do obszaru stoczni położonego daleko od patio.

2. Ustaw kilka fanów.

Muchy nie mogą latać super dobrze na wietrze. Jeśli masz zadaszone patio, pomyśl o zainstalowaniu wentylatora sufitowego. W przeciwnym razie po prostu skonfiguruj przenośne wentylatory zewnętrzne. Nawet te zasilane bateriami wentylatory przymocowane do butelek z rozpylaczem mogą zapewnić pewien stopień ochrony.

(Źródło zdjęcia: Jayme Henderson)

3. Zrób ziołową centralę.

Istnieje kilka ziół z olejkami eterycznymi, które odstraszają muchy (i inne owady!), I zdarza się, że również ładnie wyglądają w słoiku. Wypełnij wazon mieszanką bazylii, lawendy, trawy cytrynowej, rozmarynu lub mięty, aby uzyskać bukiet, który będzie utrzymywał muchy z dala i pachnie również świetnie.

4. Noś naturalne środki odstraszające owady.

Te same olejki eteryczne, które działają w postaci ziół, odstraszają również muchy od skóry. Poszukaj naturalnych środków odstraszających owady z olejkami eterycznymi, takimi jak lawenda, rozmaryn, mięta i bazylia, aby nosić je na zewnątrz.

Są też takie: 8 bezzakłóceniowych sprayów do zabawy na świeżym powietrzu

(Źródło zdjęcia: Roger Kamholz)

5. Ukryj napoje.

Muchy uwielbiają słodycze i drożdżaki, więc im więcej wina, piwa i napoju gazowanego masz na stole, tym bardziej atrakcyjne dla nich. Nie musisz w ogóle wycinać ulubionych napojów – po prostu rozważ wypijanie kubków z pokrywkami, przechowuj butelki lub puszki w szczelnie zamkniętej chłodziarce pomiędzy zalewami i natychmiast usuwaj wszelkie wycieki.

Masz problem z lataniem w środku? Przeczytaj to: 5 prostych kroków do wyrzucenia much z kuchni